Tennis

ÕL WIMBLEDONIS | Kaia Kanepi: ma ei tundnud end väljakul eriti mugavalt 

Jarmo Jagomägi, Wimbledon, 2. juuli 2019 17:39
Foto: Jarmo Jagomägi
Kaia Kanepi tunnistas pärast Wimbledoni turniiri avamängu rasket võitu, et muruga harjumine võttis omajagu aega. 

"Oli raske mäng. Ma ei tundud end väljakul eriti mugavalt, katteerinevus on nii suur ja harjumatu. Aga rohkem mängides läheb iga matšiga enesetunne paremaks," ütles Kanepi Eesti ajakirjanikele. 

Muruhooaeg on väga lühike ning nõnda otsustas haapsallanna end enne Wimbledoni sel kattel mitte proovile panna. Ta tegi murul küll trenni ja osales Liverpoolis ühel väiksemal turniiril, kuid siin on olukord teine. 

"Otsustasin tänavu enne Wimbledoni võistlusmänge mitte mängida. Muru on tegelikult igal pool erinev. Liverpoolis mängisin ka murul, aga siin põrkab pall hoopis teistmoodi. Wimbledoniga sarnast murukatet kuskil polegi," selgitas Kanepi. 

Vaatamata keskpärasele esitusele ja enesetundele õnnestus tal siiski vajalik võit teenida.

"Kolmandas setis olid jalad kanged, nii kerget liikumist nagu näiteks Prantsusmaal polnud," tõdes Kanepi. "Aga teadsin, mida mängult oodata. Kui punktid lähevad pikaks on [Stefanie] Vögele päris hea. Mulle oli parem kui punktid on lühemad." 

Seetõttu võttiski ta sageli riske, mis tõid endaga 61 lihtviga aga ka 62 ära lööki. Tegelikult on selline stiil Kanepile olnud omane pikka aega ning sellest ei taganenud ta ka täna. 

"Alguses tundus mulle, et just lühemad pallid lendasid liiga pikaks. Mängu edenedes leidsin üha paremini, kuidas neid palle lüüa. Kuna see on minu mäng, pole mõtet seda muuta," arutles Kanepi. 

Tänase ja homse päeva keskendub ta teise vooru matši eel peamiselt taastumisele: "Reie tagaosa on natuke kange. Seda on aasta jooksul ennegi olnud, sellepärast on seal ka teip. Aga joosta ma saan."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee