Jalgpall

VIDEO | Lionel Messi karjääri suurim plekk jääb teda jätkuvalt saatma 

Toimetas Karl Juhkami, 3. juuli 2019 08:31
Lionel Messi pisaraid peitmas. Foto: Reuters/Scanpix
Jalgpalli Lõuna-Ameerika meistrivõistlustel ehk Copa Americas selgus ööl vastu kolmapäeva esimene finalist. Kahe kange ehk Brasiilia ja Argentina duellis saatis edu esimesi, kes olid kangetest lõunarivaalidest üle 2:0. 

Lõuna-Ameerika ikoonilisim jalgpallilahing ei petnud sel korral vutihuviliste ootusi. Lisaks Gabriel Jesuse ja Roberto Firmino väravatel sai näha ka seitset kollast kaarti. 

Mängu tipphetked:

Samal teemal

Küll pettusid (taas) Argentina koondise fännid, kes jäid ka sel korral tühjade pihkudega. Abi polnud ka maailma parimaks jalgpalluriks peetavast Lionel Messist. Tänavune Copa oli Messi jaoks üheksas suurturniir Argentina koondisega ning kuigi üheskoos on jõutud koguni nelja finaali, pole nad karikat saanud kordagi pea kohale tõsta. 

Argentina koondise viimane suur triumf pärineb 1993. aastast, mil Copa America finaalis alistati Gabriel Batistuta väravatest 2:1 Mehhiko. Pärast seda on küll kahel korral tulnud jalgpallis olümpiavõitjaks, kuid nagu iga vutifänn teab, olümpiajalgpall pole päris see (sisuliselt U23 turniir - K.J.)

Hämmastaval kombel jäi Messil tänavusest Copa Americat näppude vahele vaid üks penaltipunktist sepistatud tabamus. Lahtisest mängust FC Barcelona pallivõlur ühtegi väravat ei löönud, lisaks ei kogunenud tema kontosse ka ühtegi resultatiivset söötu. 

Copa America teise finalisti selgitavad Tšiili ja Peruu. 

Lionel Messi Foto: AP/Scanpix

Lionel Messi suurturniirid Argentinaga:

2006 MM | Veerandfinaalis penaltitega kaotus Saksamaale

2007 Copa America | Finaalis 0:3 kaotus Brasiiliale

2010 MM | Veerandfinaalis 0:4 kaotus Saksamaale

2011 Copa America | Veerandfinaalis penaltitega kaotus Uruguayle

2014 MM | Finaalis 0:1 kaotus Saksamaale

2015 Copa America | Finaalis penaltitega kaotus Tšiilile

2016 Copa America | Finaalis penaltitega kaotus Tšiilile