Anett Kontaveit täna Heather Watsoni vastu.Foto: CARL RECINE
3. juuli 2019, 16:23

SUUREPÄRANE! Anett Kontaveit surus Wimbledonis kodupubliku lemmiku vastu muru (11)

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 20.) alistas Wimbledoni tenniseturniiri teises ringis 7:5, 6:1 Heather Watsoni (WTA 122.).

Kohtumine algas eestlannale kurjakuulutavalt. Kontaveit jäi oma servil 0:40 kaotusseisu ning ehkki ta suutis paar punkti võita, murdis Watson meie naise pallingu.

Servimurded olidki avasetis väga tihedad, kuid ühel hetkel panid tennisistid nendele punni ette. Seti viimases geimis pallis Watson imeliselt, kuid Kontaveidi tõrjed olid veelgi paremad. Tasuks ülitähtis murre ja setivõit.

Viimaseks jäänud vaatuses ei leidnud Watson kuidagi Kontaveidi vastu rohtu. Eestlanna mängis väga enesekindlalt ning loodetavasti leidis ta oma mängu üles, sest teises setis näidatud tennis oli kõrgetasemeline.

Kolmandas ringis kohtub Kontaveit vana tuttava Karolina Muchovaga (WTA 68.). Tšehhitar lülitas Eesti esireketi konkurentsist tänavuste Prantsusmaa lahtiste avaringis.

Kuidas kohtumine täpsemalt kulges, loe juba allpool olevast blogist!

16:23

LÄBI! Anett võidab teise seti 6:1 ja kogu kohtumise 7:5, 6:1.

16:19

Anett mängib suurepäraselt ja tundub, et ta on täna kogunud kamaluga enesekindlust, ehkki kodupubliku lemmik tuleb välja 0:40 seisust. Siiski saab Watsoni serv jälle murtud, seis on 5:1.

16:16

Kontaveit peab praeguse seisuga rahul olema.

Anett Kontaveit. (CARL RECINE)
16:14

Watsoni mäng on koost lagunenud. Kontaveit on mängu taset tõstnud ja murrab taas. Anett juhib 4:1.

16:11

Watson jätkab heade servidega, kuid Kontaveit teeb häid tõrjeid. Kui pall jääb pikemaks mängu, on eestlanna selge soosik. Anett teenib kaks murdepalli ja realiseerib neist teise.

16:06

Anett hoiab kindlalt. 2:1.

16:04
Anett Kontaveit täna Heather Watsoni vastu. (CARL RECINE)
16:04

Watson servib imeliselt, Anett ei leia rohtu. Inglanna viigistab oma mängu seitsmenda ässaga seisu.

16:02

Kontaveit jääb 0:30 kaotusseisu, kuid nõelub selle väledalt tasa. Anett hoiab servi ja juhib teist setti 1:0.

15:57

Watsoni kaks lihtviga viivad Aneti 30:0 juhtima. Watson on vahepeal suisa nii närvis, et ähvardab pärast ühte punkti palli täiest jõust vastu maad lüüa. Ta hoiab end tagasi, kuid kaotab geimi nulliga. Kontaveit võidab avaseti 7:5.

15:54

Anett servib imeliselt ja Watson ei saa punktigi. Nüüd oleks hea aeg taas vastase palling murda...

15:52

Tuleb tunnistada, et inglanna esimene serv on olnud väga hea.

15:52

Ka Watson saab hõlpsa geimivõidu.

15:48

Anetile üsna kerge geimivõit. 5:4.

15:45

Inglanna hiilgab küll ässadega, kuid mängu tempot kontrollib Kontaveit täielikult. Sellest hoolimata viigistab Watson seisu.

15:39

Watson võitleb küll südilt, kuid Kontaveit näitab jõulist tennist ja hoiab servi. Ta on peal 4:3.

Tõsi, peab ütlema, et eestlanna hoidis küll britti pidevalt surve all, ent lihtsana näivad vead andsid Watsonile mitu punkti. Viimasel oli geimis kasutada sealjuures kaks murdepalli.

15:31

Kontaveit viigistab seisu, kui Watson lõpetab geimi topeltveaga. Mängu algus on olnud väga heitlik, loodetavasti saab Anett sellest murdest ohtralt enesekindlust.

Anett Kontaveit. (Zuma Press / Scanpix)
15:25

2:3 Juba kolmas murre avasetis. Kahjuks sai selle taas Watson, kes juhtima asus.