Kaia Kanepi.Foto: KENZO TRIBOUILLARD
4. juuli 2019, 20:29

Maailma tippmängija lõpetas Kaia Kanepi Wimbledoni (14)

Kaia Kanepi (WTA 76.) kaotas Wimbledoni tenniseturniiri teises ringis tulemusega 3:6, 1:6 Belinda Bencicile (WTA 13.).

Kohtumine algas hästi, sest esimese murde võttis kolmandas geimis Kanepi ja asus 2:1 juhtima. Paraku kaotas ta seejärel oma servi nulliga. Järgnes tasavägine mäng, kuid kaheksandas geimis õnnestus Bencicil saada teine murre ja sellest lõppkokkuvõttes setivõiduks piisas.

Teises setis ei õnnestunud Kanepil aga enam suurt midagi peale kõige esimese geimi võidu.

Tänane statistika (Kanepi - Bencic):
serviässad 4 - 3
topeltvead 8 - 4
lihtvead 19 - 13
äralöögid 20 - 22
esimese servi % 47 - 62

Bencic ja eestlanna polnud varem omavahel kohtunud.

22aastane šveitslanna on parimal ajal maailma edetabelis olnud suisa nii kõrge kui seitsmes (2016 veebruar). Ta on võitnud kolm WTA-turniiri ja Wimbledonis jõudnud parimal korral 16 parema hulka ehk neljandasse ringi.

Õhtuleht tegi kohtumisest tekstipõhise otseblogi.

Anett Kontaveit mängis täna koos venelanna Darja Kasatkinaga paarismängu. Paraku tuli avaringis Rumeenia paarilt Irina Camelia Begu - Monica Niculescu (15. asetus) vastu võtta 6:3, 4:6, 2:6 kaotus.

20:38

Egas muud, kui jääme Kanepi värskeid muljeid ootama. Meie reporter Jarmo Jagomägi on Wimbledonis ja toob need esimesel võimalusel lugejateni.

20:28

ONGI KÕIK! Teine matšpall toob Bencicile edu, sett 6:1 ja kogu mäng 2:0 šveitslannale.

20:24

Kanepi võitis Bencici servil vaid ühe punkti ehk 5:1 šveitslannale. See võib olla mängu viimane geim.

20:20

Hakkab tasapisi käest libisema... Bencic realiseeris kolmanda murdepalli ja asus setti juba 4:1 juhtima. Kaia on end raskesse seisu mänginud.

20:16

Bencic lõpetab geimi võimsa serviässaga ja asub 3:1 juhtima.

20:12

Nüüd oli Kaialt halb geim, ta sai oma servilt vaid ühe punkti ehk et murre Bencicile ja 2:1 edu samuti.

20:08

Tasavägine geim, kuid Bencic kaitseb oma servi – 1:1.

20:04

Mitte küll maailma kõige lihtsam geim, aga Kaia saab selle kätte – 1:0!

20:03

Kaia tegi avasetis 12 lihtviga, vastane 8. Äralööke tegid mõlemad 12. Topeltvead eestlannale 5 - 4 ja serviässad 3 - 2.

20:01

Kanepi alustab teises setis servimist.

20:00

LÄBI! Kanepi suutis küll kolm settpalli päästa, kuid neljas tõi Bencicile edu. Avasett 6:3 šveitslannale.

19:57

19:54

HALB! Kanepi servid ei olnud selles geimis kõige paremad, Bencic saab kohtumise teise murde ning asub 5:3 juhtima.

19:47

AI! Bencic sai raskustega pikale veninud servigeimi kätte. Kanepi tuli 0:40 pealt 40:40 peale ning valmistas agressiivse tõrjemänguga vastasele palju peavalu. Šveitslanna omakorda eksis päris palju esimese serviga. 4:3 Bencicile.

19:40

Kanepi lõpetab geimi stiilse serviässaga – 3:3.

19:36

Kaialt sitke geim, aga Bencic sai kahe topeltvea kiuste geimi kätte ja juhib nüüd 3:2.

19:31

OI-OI! Nüüd annab Kaia nulliga oma servi ära, nii et murded tasa ja üldseis 2:2. Kahju.

19:28

Suurepärane! Kanepi murrab vastase servi ja asub matši 2:1 juhtima.

19:24

1:1! Bencic jõudis küll murdepallini, kuid Kanepi võttis võimsa serviga ikkagi oma.

19:20

Aga ülejäänud punktid võidab Bencic nobedalt ja kindlalt ning asub kohtumist 1:0 juhtima.