Hayden Paddon.Foto: PATRIK STOLLARZ
Toimetas Henry Lääne 4. juuli 2019 08:25
M-Spordi rallimeeskond andis teada, et järgmisel MM-rallil Soomes tulevad nende WRC-masinaga starti ka Hayden Paddon ja tema kaardilugeja John Kennard.

32aastane Paddon sõitis viimati MM-sarjas mulluse hooaja lõpuetapil Austraalias, kus oli Jari-Matti Latvala järel teine. Pikalt Hyundaiga sõitnud uusmeremaalane uueks hooajaks lepingut ei teeninud.

Eelmisel nädalal teatas Hyundai, et 1. – 4. augustini sõidetaval Soome rallil läheb nende kolmanda autoga starti Craig Breen. Paddon läks seepeale mõistagi pahaseks, kuid on tore näha, et maakera kuklapoolelt pärit piloot sai siiski võimaluse MM-sarja naasta.

Kuigi Paddon pole Soomes kunagi poodiumile jõudnud, peaksid meie põhjanaabrite kiired teed talle sobima, kuna Uus-Meremaal on samuti tempokad ja voolavad teed.

"Nii mina kui ka John oleme õnnelikud, et saame MM-sarja tagasi tulla. Eriti, kuna seda on kõrvalt nii raske jälgida," ütles Paddon. "Tänan Hyundai Uus-Meremaa osakonda, kes lubas meile M-Spordiga sõita ja julgustasid meid seda sammu astuma."

Paddonil on MM-sarjas 80 starti ning tal on kirjas üks võit, mis tuli 2016. aasta Argentina rallilt. M-Spordi eest on Soomes mõistagi väljas ka tavapärased piloodid Teemu Suninen ja Elfyn Evans.