Jalgpall

TOHOH! Väidetavalt kasutati Messi ja Argentina alistamiseks alatuid võtteid (1)

Toimetas Henry Lääne, 4. juuli 2019 13:26
Brasiilia väravate eest kandsid hoolt Gabriel Jesus ja Roberto Firmino.Foto: WASHINGTON ALVES
Brasiilia ja Argentina jalgpallikoondiste rivaliteet on suur. Tänavusel Copa Americal ehk Lõuna-Ameerika meistrivõistlustel läksid vihavaenlased vastamisi poolfinaalis. Sambamaa võitis 2:0 ja jättis argentiinlased eeskätt Lionel Messiga pika ninaga.

Päev pärast triumfi tuli Brasiilia väljaanne GloboEsporte välja plahvatusohtliku jutuga. Ajakirjanike väitel segasid Brasiilia presidendi Jair Bolsonaro turvamehed VARi ehk videokohtuniku raadiosagedust.

"Nad väsisid ära Copa Americal s*ittade penaltite määramisest, mistõttu ei läinud nad täna kordagi VARi vaatama. Kohtunik soosis neid terve mängu. Kõikides kahtlastes olukordades, mis jäävad sind kripeldama. Lihtsalt vaatame korra Sergio Agüero ja Nicolas Otamendi olukordi. Penaltid," vahendab Marca superstaari sõnu. 

"Ma loodan, et CONMEBOL teeb midagi, aga ma ei usu väga, sest kõik on Brasiilia kontrolli all. See on väga keeruline olukord. See pole vabandus, et me ei võitnud, kuid see on sigavalus, kui meie tööd lihtsalt ei austata."

Ametivõimud on GloboEsporte väidet eitanud, öeldes, et VARi sagedust segati pressitribüünilt. Ajakirjanikud on siiski endale kindlaks jäänud.

Argentina vutiliit on CONMEBOLile saatnud kurja kirja, milles süüdistatakse katuseorganisatsiooni poole valimises. "Seame kahtluse alla kohtunike määraja Wilson Semeno aususe. Ajalugu on korduvalt näidanud, kuidas tema teod on mängude tulemusi mõjutanud. Ta tuleks vallandada.

Protesteerisime juba enne poolfinaali Zambrano määramise üle, kuna polnud ühtegi põhjust, miks ta pidanuks nii suurt kohtumist vilistama. Lisaks on olemas pikk nimekiri kordadest, mil Zambrano on Argentina klubide vastu teinud kahtlasi otsusi."

Lisaks on Argentina jalgpalliliit nõudnud VARi ruumi helisalvestisi, et mõista, mis mängu ajal täpselt toimus. Nimelt on üks tuntud Argentina jalgpalliblogi – sinna kirjutavad tunnustatud ajakirjanikud erinevates väljaannetest, kuid nad jäävad anonüümseks – vätinud, kuidas VARi peakohtunik Leondan Gonzales ütles Zambranole selgelt, et ta peaks Agüero ja Otamendi olukordi VARist järele vaatama. Zambrano keeldus kategooriliselt.