Auto-Moto uudised

ÄGE! Mercedese vormelitiim võttis noore eestlase enda tiiva alla (3)

Mart Treial, 4. juuli 2019 17:18
Paul Aron.Foto: Facebook / Mercedes-AMG Petronas Motorsport
Mercedese vormelimeeskond teatas täna, et nende noorteprogrammiga liitus 15aastane eestlane Paul Aron.

"Imeline! Mul pole sõnu. Üks samm unistusele lähemal. Suur tänu!" rõõmustas Aron Twitteris.

Samal teemal

Pauli vanem vend Ralf ütles Õhtulehele, et läbirääkimised algasid eelmise aasta lõpus ning kaubale saadi tegelikult juba mitu kuud tagasi. Seejuures suheldi kõikide noorteprogrammi omavate F1-tiimidega peale Renault, kuid Mercedese pakkumine oli parim.

"Paulil oli eelmine aasta ülihea kardiaasta ja ka esimesed vormelitestid olid väga edukad. Vormelimaailm pole liiga suur, sõna hakkas liikuma. Minu poolt tuli initsiatiiv, et pisut asja uurida. Otsest plaani pärast karti kuhugi programmi saada polnud, pigem oli eesmärk ringi vaadata ja kui keegi teeb tõsiselt hea pakkumise, siis kaalume," selgitas venda abistav Ralf Aron (21).

"Kõik hoidsid tal ülihea kardiaasta järel silma peal. Aga siin maailmas juhtub väga harva midagi, kui ise midagi ei tee. Kui omaltpoolt huvi näitad, siis hakkab teine pool ka kohe uurima."

Mida see diil reaalselt tähendab? "Kuna Paul on alles 15aastane, siis meie kokkulepe oli see, et esimesel aastal ei tasu mingit programmi peale panna. Nad usaldavad seda programmi, mida Paul teeb ja tiimi, kus ta sõidab. Nad jälgivad, annavad näpunäiteid ja vajadusel aitavad. Aasta lõpus arutame, kuidas edasi," lisas Ralf, kes eelmisel aastal kihutas ise Euroopa F3-sarjas, kuid on nüüd Euroopa F3 Regional sarjas Prema tiimi juht ja teeb muidki telgitaguseid töid.

Eelmise aasta kardisõidu Euroopa meister Paul Aron sõidab tänavu esimest hooaega vormeliga, täpsemalt Prema võistkonnas Saksamaa ja Itaalia F4-sarjades. 

Saksa sarjas hoiab ta kahe etapi ehk kuue võidusõidu järel 59 punktiga 4.–5. kohta (sh üks etapivõit), Itaalia meistrivõistlustel viie võidusõidu järel 22 punktiga 9.–10. kohta.

Lisaks Aronile on Mercedese noorteprogrammis Esteban Ocon (sõitis aastatel 2016–18 F1-sarjas, praegu varusõitja), George Russell (F1 Williams) ning kartidega sõitvad itaallane Andrea Kimi Antonelli ja jamaicalane Alex Powell. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee