KAHJU! Anett Kontaveit koperdas kolmandat aastat järjest samal tõkkel (3)

Ohtuleht.ee, 5. juuli 2019, 17:09
Anett Kontaveit. Foto: Reuters/Scanpix
Anett Kontaveit (WTA 20.) piirdus Wimbledoni tenniseturniiril kolmandat aastat järjest kolmanda ringiga. Sel aastal sulges eestlanna tee tšehhitar Karolina Muchova (WTA 68.), kes oli Kontaveidist parem 7:6 (7), 6:3.

Matši statistika:

Järgmises ringis tuleb talle vastu Karolina Pliškova (WTA 3.), kes oli kolmandas ringis 6:3, 2:6, 6:4 üle Su-Wei Hsiehist (WTA 29.).

Enne mängu:

Kontaveit ja Muchova on varem kohtunud korra – Prantsusmaa lahtiste avaringis võitis tšehhitar 3:6, 6:2, 6:2.

Eile mängis Kontaveit koos venelanna Darja Kasatkinaga paarismängu. Paraku tuli avaringis Rumeenia paarilt Irina Camelia Begu - Monica Niculescu (15. asetus) vastu võtta 6:3, 4:6, 2:6 kaotus.

Loe mängust pikemalt allolevast blogist.

17:06

KÕIK! Kontaveidil oli vastase pallingul kasutada küll kaks murdepalli, kuid paraku ei suutnud eestlanna neid ära kasutada. Neljandasse ringi edeneb seega Muchova, kes võidab matši 7:6 (7), 6:3.

17:02

3:5 HALB! Muchova sai lõpuks oma murdepalli kätte ning tšehhitar kasutas selle kohe ära!

16:58

3:4 Muchova on oma pallingul ülikindel. Kontaveit ei saa seekord punktigi!

16:56

3:3 Kontaveit hoiab enda servi.

16:55

2:3 Muchova on oma pallingul äärmiselt enesekindel ning väidetavast seljavigastusest pole küll haisugi. Kontaveit saab vastase servil jätkuvalt vaid ühe punkti.

16:49

2:2 Geim-geimilt mäng jätkub.

16:46

1:2 Muchova servil saab Kontaveit vaid ühe punkti.

16:43

1:1 Kõik tuleb kuidagi väga-väga raskelt Kontaveidi jaoks. Eestlanna peab taas murdepalle tõrjuma ning kasutama ka kotkasilma abi, et enda pallingut hoida.

16:38

0:1 Muchova loovutab oma servil Kontaveidile vaid ühe punkti.

16:33

KAHJU! Muchova kasutab kolmanda setpalli ära ning tšehhitar võidab esimese seti 7:6 (7).

16:32

Kiire lõppmäng siis 7:7

16:32

ÕNNEKS! Muchova ei saa esimest servi sisse ning teisel servil oli Kontaveidil veidi õnne, sest tšehhitar tegi ise lihtvea.

16:31

HALB! Kontaveit teeb oma pallingul lihtvea ja vastasel on nüüd kasutada setpall oma servil.

16:26

Kontaveit tegi kiires lõppmängus seisult 2:1 oma esimese topeltvea, seega seis tasa 2:2.

16:23

6:6 Tulebki kiire lõppmäng. Kontaveit elas viimasel punktil üle kerge ehmatuse, kui ta murul libises ning spagaati vajus, kuid tundub, et midagi hullu siiski pole.

16:20

Muchova käis vahepeal riietusruumis arstiabi saamas, kuid on praeguseks tagasi väljakul ning mäng saab jätkuda.

16:14

Muchova on arsti väljakule palunud. Tundub, et tšehhitaril on probleemid seljaga.

16:13

6:5 Kontaveit võttis enda pallingu ära, nüüd sõltub Muchovast, kas tuleb kiire lõppmäng või mitte.

16:11

5:5 Kisub vägisi kiire lõppmängu poole.

16:07

5:4 Kui esimeses neljas geimis nägi kogu aeg murdepalle, siis nüüd on mõlemad valgepallurid oma pallingutel kindlamaks muutunud. Kontaveit andis Muchovale oma servil vaid ühe punkti.

16:04

4:4 Muchova loovutab oma pallingul vaid ühe punkti ning mäng taas tasa.

16:00

4:3 Muchoval oli kasutada küll kaks murdepalli, kuid punkt ikkagi Kontaveidile.

15:55

3:3 Nüüd suudab ka Muchova suurema vaevata oma pallingut hoida.

15:51

3:2 Esimene geim, kus ühtegi murdepalli ei näe. Õnneks oli see Kontaveidi oma, kes taas juhtima asus.

15:46

2:2 Kontaveidil oli küll kasutada üks murdepall, kuid Muchova suutis enda pallingut hoida.

15:42

2:1 Kontaveit on jätkuvalt oma serviga raskustes. Kui avageimis õnnestus tal 0:40 kaotusseisust välja ronida, siis nüüd 15:40 pealt mitte. Kaks murdepalli suutis eestlanna küll päästa, kuid kolmandaga sai Muchova murde tagasi.

15:37

2:0 Teine geim on olukord risti vastupidine. Kontaveit saab Muchova pallinguga väga hästi hakkama ning kasutab teise murdepalli kohe ära.

15:34

1:0 Raske algus! Kontaveit jäi kärmelt oma pallingul 0:40 taha, kuid suutis keerulisest seisust (ka väikese kotkasilma abiga) välja tulla ning ikkagi enda servi hoida.

15:28

Servimisega alustab Kontaveit!

15:26

Enne mängu toome teieni Kontaveidi karjääri ja ka tänavuse hooaja statistikat.

15:23

Naised on soojenduseks platsil!

15:15

LÄBI! Svitolina võidab kolmanda seti 6:2 ja kogu mängu 2:1. Järgmisena tulevad areenile Kontaveit ja Muchova.

14:56

Svitolina juhib otsustavat setti 3:2, kuid parasjagu on Wimbledonis meditsiiline paus.

14:33

Oh ei! Peame veel ootama, sest Sakkari võitis kiire lõppmängu 7:1 ning viis matši otsustavasse setti.

14:29

Svitolinal oli kasutada küll kaks matšpalli, kuid Sakkari saab ikkagi geimi kätte – 6:6 tähendab vaid üht, aeg kiireks lõppmänguks.

14:25

Tere päevast, head tennisesõbrad!

Tundub, et tasapisi hakkab kätte jõudma Kontaveidi ja Muchova kord reketid haarata.

Sama väljaku eelmine mäng Svitolina ja Sakkari matšis on käsil teise seti 12. geim. Kui Svitolina suudab Sakkari servi murda, võidab ta seti 7:5 ja edeneb järgmisesse ringi, sest avasett kuulus talle tulemusega 6:3.