Tennis

ÕL WIMBLEDONIS | Riiukukk Kyrgios: tahtsingi Nadalile palliga rindu lüüa, kahju, et tal nii kiired käed on (6)

Jarmo Jagomägi, Wimbledon, 4. juuli 2019, 22:39
Nick Kyrgios.Foto: HANNAH MCKAY/Reuters
Wimbledoni turniiri meeste üksikmängu seni tuliseimas matšis alistas Rafael Nadal 6:3, 3:6, 7:6(5), 7:6(3) Nick Kyrgiose. Riiukukk Kyrgios oli kohtumise järgsel pressikonverentsil endale omaselt särtsakas. 

Kahe eelnimetatu vahel on tennisemaailmas üsna haruldane rivaliteet. Mõlemad on avalikult antisümpaatiat tunnistanud, ajakirjanikud tõmbasid intriigi üles ka tänase matši eel. 

Kohtumisest kujuneski korralik põnevusetendus, kus tõmbas pikema kõrre Nadal. Kyrgios tunnustas legendaarset hispaanlast hea mängu eest, kuid kostitas vastast ka mahlakate torgetega. 

Kui austraallaselt küsiti, et miks ta pärast vastase palliga löömist ei vabandanud, vastas ta nõnda: "Miks ma oleksin pidanud? Kus see kirjas on, et ma pean vabandama? Vaadake tema suure slämmi tiitlite arvu ja pangakontol olevaid summasid, küllap ta suudab ühe palli rinnale võtta. Ma ei kahetse. Tahtsingi talle palliga rindu lüüa, kahju, et tal nii kiired käed on." 

Muuhulgas oli Kyrgios pettunud mängu peakohtunikus. "Ta oli kohutav. Miks on Nadalile rohkem lubatud kui mulle? Aga tema pärast ma kindlasti mängu ei kaotanud. Vastane tegi täna väga hea partii." 

Nadal ise ei hakanud sõda üles kiskuma. "Temalt olnuks spordimehelik vabandada, see käib mänguga kaasas. Aga ma pole ta peale vihane, olen professionaal ja siin, et mängida, mitte muuga tegeleda." 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee