Tennis

ÕL WIMBLEDONIS | Kui kaua Kaia Kanepi veel jaksab? 

Jarmo Jagomägi, Wimbledon, 5. juuli 2019, 21:50
Kaia Kanepi võib mängida tipptasemel, kui ainult tervis vastu peaks. Foto: Victoria Jones / PA
„Päris 100% terve pole ta kunagi, aga praegu otseselt mingit suurt häda pole,“ ütles Kaia Kanepi füüsilise vormi eest vastutav Indrek Tustit enne Wimbledoni tenniseturniiri.

Kaks matši tõestasid tunnustatud füsioterapeudi sõnu. Kanepi oli platsil küll võitlemas, kuid mitte päris 100% omas elemendis. Tugevalt oli teibitud nii reis, õlg kui ka ranne.

„Reie tagaosa oli kange, aga joosta saan,“ sõnas Kanepi pärast avamatši nappi võitu Stefani Vögele üle. „Taastusin mänguks täpselt nii palju, et päris paljud kohad olid kanged ja valusad,“ sõnas ta poolteist päeva hiljem, pärast kindlat kaotust Belinda Bencicile.

Samal teemal

Haapsallanna ei poe tervisliku seisundi taha. Ta tunnistas, et praegu ei istu talle murul mängimine, veel enam Wimbledonis, kus tingimused muust maailmast erinevad. Ta ei saanud kuidagi toimima ka oma trumpässa servi.

Visuaalselt paistab Kanepi olevat elu parimas füüsilises vormis. Korduvad vigastused on aga 34aastase tennisistile jälje jätnud. Küsimus on pigem selles, kuidas õigel ajal muresid minimeerida.

Tustit alustas Eesti teise reketiga koostööd 2016. aastal peaaegu nullist. „Esimesed seitse-kaheksa kuud kulusid põhimõtteliselt ainult ravile, natuke saime ka üldfüüsilist teha,“ meenutas füsioterapeut. „Ühest küljest tuli pikk mängupaus Kaia kehale kasuks, teisalt kahjuks.“

Abiline lisas, et tegelikult on Kanepi võimeline väga kiiresti hea vormi saavutama, kui ainult saaks järjepidevalt trenni teha. Paraku esineb tõrkeid. Seetõttu valib ta hooaja jooksul turniire väga hoolikalt, otsides sümbioosi puhkuse, mängimise ja treenimise vahel.

„Oleneb ainult tervisest,“ tunnistas Kanepi, et tal pole aimugi, kui kauaks veel mängulusti jagub. Esialgu on ta üles antud 15. juulil algavaks Bukaresti turniiriks, kuid sõltuvalt enesetundest võib vaja minna pikemat puhkust.

„34 pole enam kõige noorem,“ tõdes Tustit. „Samas vennad Byranid on 40. Okei, paarismäng on veidi teise iseloomuga, aga ikkagi.“

On võimatu ennustada, kui pikaks Kanepi karjäär kujuneb. Kuni ta aga platsile tuleb, suudab ta hea päeva korral maha murda ükskõik kelle.

„Usun, et mulle sobib see roll,“ rääkis Kanepi musta hobuse „ametist“. „Ei tunne, et mu õlul oleks erilisi pingeid.“

Kui kõik läheb plaanipäraselt, tuleb Kanepi platsile ka augusti lõpus algaval aasta viimasel suure slämmi turniiril US Openil. Mullu jõudis ta seal neljandasse ringi, varasemast on tal aga ette näidata ka kaks veerandfinaalkohta.

Kanepi jätkab koostööd kogenud Dušan Vemiciga, kes saab pärast lapse sündi teda taas rohkem aidata. „Minu roll on talle õigel ajal olemas olla. Õnneks ta usaldab mind,“ sõnas serblane. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee