FC Flora alistas Lilleküla derbis Levadia.Foto: Teet Malsroos
7. juuli 2019, 21:13

Premium liiga kaks esimest meeskonda läksid laupäeval vastamisi Lilleküla jalgpallimurul, kus "võõrsil" mänginud Flora suutis Erik Sorga ja Frank Liivaku väravatest 2:1 Levadia alistada.

Alates käesolevast hooajast Floraga staadionit jagav Levadia jäi kaotusseisu 17. minutil, mil kõrgliiga suurim väravakütt Erik Sorga penalti realiseeris. 19aastasel ründajal on 19 mänguga kirjas juba 20 väravat.

51. minutil suutis Frank Liivak karistusalas tekkinud segaduse kenasti ära kasutada ning duubeldas rohevalgete eduseisu. Levadia tõi mängu tagasi endine Flora paremkaitsja Markus Jürgenson, kes 11 minutit hiljem 11 meetri karistuslöögi debüüdi teinud väravavaht Matvei Igoneni selja taha lõi.

Enamaks Levadia siiski suuteline polnud ja värava asemel sai teisel lisaminutil teise kollase kaardi ja punase Jevgeni Osipov. Võidu toel liikus Flora tabelis staadionikaaslastest viie punkti kaugusele. Paide ja Kalju jäävad omakorda Levadiast viie silma kaugusele.

* * *

Pühapäeval sai hooaja kolmanda võidu kirja Maardu Linnameeskond, kes oli koguni 4:1 üle Tallinna Kalevist. Kolm väravat lõi võitjate kasuks 24aastane nigeerlane Jasper Chibueze Uwaegbulam.