Megan Rapinoe finaalieelsel pressikonverentsil.Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Gerd Eston Sepp 6. juuli 2019 20:07
USA naiste jalgpallikoondise staarmängija Megan Rapinoe tegutseb jälle. Donald Trumpiga tülli läinud Rapinoe on nüüd ette võtnud Rahvusvahelise Jalgpalliliidu (FIFA), kes tema sõnul naiste jalgpalli ei austa.

Ameerika naiskonna asekapteni arvates on täiesti arusaamatu, kuidas nii Copa America (Lõuna-Ameerika meistrivõistlused), Gold Cupi (Põhja-Ameerika meistrivõistlused) ja naiste jalgpalli MM-i finaal toimub samal päeval.

"See on kõigi jaoks kohutav kalender. Loomulikult toimuvad ka teised finaalid, aga see on MM-finaal! Tühistage kõik muu sel päeval. Ma ei tea, kuidas see juhtus. Lugesin kuskilt, et nad lihtsalt ei mõelnud. See on probleem," ütles Rapinoe. "Maailmameistrivõistluste finaal pannakse paika nii palju varem, seega ma ei usu, et FIFA meid sama palju austab kui mehi."

33aastase ameeriklanna sõnul on ka naistele jagatav auhinnaraha liiga väike. Auhinnafond on naiste MMil 53 miljonit eurot, kuid meeste MMil oli Venemaal see number 356 miljonit.

"See pole aus. Peaksime seda kohe kahekordistama ja seda numbrit järgmiseks korraks omakorda neljakordistama. Sellest ma räägingi, kui ütlen, et meeste mäng on majanduslikult palju enam arenenud. Kui nad tõesti hooliksid, siis kas rahalisel vahel lastaks suureneda või finaalid samale päevale panna? Ei," lausus vastuoluline naisjalgpalliur.

Copa America finaalis lähevad homme vastamisi Brasiilia ja Peruu, Gold Cupi tiitli nimel võitlevad USA ja Mehhiko ning parima naiste jalgpallikoondise selgitavad välja USA ja Holland.