Martin Rump (paremal) maitses võidurõõmu.Foto: Audi Sport Customer Racing Asia
Ohtuleht.ee 7. juuli 2019 15:16
Sel nädalavahetusel Jaapanis Fuji International ringrajal toimunud Blancpain GT World Challenge Asia etapil oli auto nr. 12 Audi R8 GT3 tõeliselt heas hoos, kui saavutati üldarvestuse teine ja esimene koht.

Laupäeval peetud ajasõitudes kvalifitseerus Tan/Rump ekipaaž esimesse ja teise võistlussõitu vastavalt teisele ja viiendale stardikohale. Laupäevases võistlussõidus pidi Tan startima aga 7. kohalt eelmisel etapil Suzukas saadud võidusõidujärgse karistuse (+5 stardikohta) tõttu.

Karistusest hoolimata kulges sõit hästi. Tan’il õnnestus stardis tõusta neljandale kohale, millel andis ka vahetuse üle kaassõitja Rumpile. Varase boksipeatuse ning eestlase esimeste kiirete ringside abil õnnestus nr.12 Audi tõusta kolmandaks. 22 minutit enne finišit õnnestus Rumpil mööduda teisel kohal liikunud Ferrarist ning lõpetas sõidu teisena, kaotust liidrile vaid 0,5 sekundit.

Pühapäevane võistlus, kuhu Rump startis viiendana, kulges samuti tõusvas joones. Kõigepealt õnnestus eestlasel stardis kõik rünnakud tõrjuda ning oma koht säilitada. Esimese ringi kõva võitluse käigus õnnestus grupist lahti rebida ning Rump sai asuda Pro-Am klassi autodest koosnevat esinelikut jälitama.

Samal positsioonil andis Rump meeskonnakaaslasele vahetuse ka üle. Kümme sekundit pikem boksipeatus laupäeval teenitud teise koha eest tähendas, et rajale naasti alles 11ndana. Siiski olid head šansid poodiumiks, kuna peale sõitjavahetusi jäi Tan’ist eespoole vaid amatöörsõitjad. Nr. 12 Audi näitas selgelt paremat kiirust. Ring-ringilt parandas Tan kohta ja väikese abiga ohutusautolt õnnestus viimasel ringil hõivata liidripositsioon, millel ka lõpetati.

Martin Rump: "Võtsime oma esimese võidu sel hooajal! Ja tõusta Fuji mäe varjus kaks korda järjest poodiumile on võimas tunne! Suurepärane töö meeskonna poolt. Kauaoodatud üldvõit ja mitmekülgselt tugev nädalavahetus on terve tiimi poolt ära teenitud ja lisab kindlasti motivatsiooni viimaseks kaheks nädalavahetuseks Koreas ja Hiinas. Ma olen äärmiselt õnnelik."

Järgmine etapp toimub 3.-4. augustil Lõuna Koreas Yeongam F1 ringrajal.