Jalgpall

FC Flora peatreener ja ründaja arutlevad naiste jalgpalli olemuse üle

„Naiste jalgpall on rohkem suunatud mängule endale, meeste jalgpallis on palju rohkem egode võitlust.“ (10)

Mart Treial, 7. juuli 2019, 21:30
TRIUMF: Kapten Megan Rapinoe (keskel) tüüris USA jalgpallinaiskonna neljandat korda maailmameistriks. Finaalis alistati tema ja Rose Lavelle'i väravatest 2 : 0 Holland. Pronksi võitis tänavusel turniiril Rootsi, kes oli laupäeval 2 : 1 üle Inglismaast. Foto: AFP/Scanpix

Naised ja jalgpall on viimastel nädalatel olnud maailma spordimeedias üks kuumemaid teemasid, sest Prantsusmaal selgitati planeedi parimat naiskonda. Täna lõppenud MMi tuules on paslik selle ala üle pisut arutleda.

Tähelepanek nr 1: naiste mäng on võistkondlikum, individuaalseid soolosid ja meistriteoseid näeb vähem.

FC Flora ja Eesti koondise ründaja Katrin Loo: „Arvan, et suures plaanis ongi Euroopa jalgpall pigem võistkondlik. Kindlasti on mängijaid, kes tõusevad mingitel mängumomentidel rohkem esile ning seda nii meeste kui ka naiste jalgpallis. Naistes näiteks on aastaid üheks selliseks mängijaks olnud brasiillanna Marta. Finalistil Hollandilgi on üks selline mängija – Shanice van de Sanden –, kellele meeldib äärelt individuaalselt läbi murda ning mis tal ka harilikult väga hästi õnnestub. Usun, et finaalturniirilt kõrvale jäänud Ada Hegerbergki võinuks osalemise korral pakkuda nii mõnegi individuaalse soolo.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

7. juuli 2019, 19:54
GALERII | Trumpi vaenlane vedas USA neljandat korda maailmameistriks
6. juuli 2019, 20:07
USA staar Rapinoe kritiseerib jälle: FIFA ei austa meid!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee