Korvpall

HUVITAV: Hispaania korvpallistaar selgitas, miks ta NBAst vabatahtlikult lahkus ja Euroopasse naases 

Toimetas Gerd Eston Sepp, 9. juuli 2019 10:47
Nikola Mirotic (valges) otsustas ookeanitaguste mängudega lõpetada.Foto: AP/Scanpix
Hispaania korvpallikoondise staar, alates 2014. aastast maailma parimas korvpalliliigas NBA mänginud Nikola Mirotic otsustas Ameerikas otsad kokku tõmmata ja Euroopasse tagasi tulla.

Enne USAsse sõitmis Madridi Realis ja Palencias mänginud Mirotic kandis NBAs Chicago Bullsi, New Orleans Pelicansi ja Milwaukee Bucksi särki ning liitus nüüd kunagise koduklubi Reali suure rivaali Barcelonaga. Mis sest, et ookeani taga pakuti 40 miljoni euro suuruseid lepinguid.

Samal teemal

"Mängisin heade meeskondade eest, aga tundsin puudust Euroopa võistlustest. Endesa Liiga (Hispaania kõrgliiga - toim), Euroliiga, Copa del Rey... tahtsin perekonnale stabiilsust. Sain väga hea võimaluse siia tulemiseks," ütles 28aastane Montenegros sündinud ja kasvanud hispaanlane.

"Olen saanud palju kõnesid ja sõnumeid sõpradelt ja perekonnalt, paljude jaoks on see olnud üllatus, aga eelkõige olen saanud kõvasti toetust inimestelt, kes mind armastavad. Kui ma olen õnnelik, on mu perekond õnnelik," lausus Mirotic.

"Tahan siin märgi maha panna. Tulla Euroopasse tagasi oma parimates aastates, mitte siis, kui karjääri lõpule mõtlen. Tahan võita tiitleid ja olla oluline lüli võitvas meeskonnas. Otsustasin, et Barcasse tulemine oli parim valik," põhjendas korvpallur oma otsust.

Samal teemal

08.07.2019
Sten Olmre naaseb suurde korvpalli, teinegi koondislane on koju tulemas
07.07.2019
RAKVERE TARVA TAGASITULEK: „Tagantjärele tuleb korvpalliliidule tänulik olla, et nad meid kohe meistriliigasse ei lasknud.“
06.07.2019
Bosnia tippkorvpallurit aetakse teise kuulsa sportlasega segamini: inimesed peavad mind Zlataniks!
06.07.2019
Sahinad: finantsmuredes klubiga liitunud Eesti korvpallitalent leidis Itaaliast uue tiimi