Jalgpall

NOORTEJALGPALLI ABIKÄSI! Kuidas panustab vutiliit pealekasvavasse põlvkonda? 

Karl Juhkami, 9. juuli 2019, 21:20
TULEB SPETSIALISEERUDA! Täiskasvanuid ja noori tuleb treenida erinevalt. Foto: Teet Malsroos

Eesti jalgpallist rääkides tuleb tihti teemaks ala pidev areng. Paraku hindab enamik inimesi seda siinse vuti näo ehk meeste A-koondise põhjal, kus silmanähtavat progressi ei paista. Millised on lood aga püramiidi alumise tasandiga, kuidas panustab Eesti jalgpalli liit (EJL) noortesse? 

Esimest korda sekkub EJL noorte vutiharidusse 13aastaselt, mil osade postkasti potsatab kutse piirkondlikule treeningule. Tegemist on juba aastaid töötava projektiga, kus Eesti eri kohtades pakutakse nii poistele kui ka tüdrukutele ühte kvaliteetset lisatreeningut nädalas. 

„See annab meile kaks väljundit,“ selgitab EJLi tehniline direktor Janno Kivisild. „Ühelt poolt on võimalus esmakordselt skautida ja aru saada, millisel tasemel meie mängijad kusagil on. Tänavu on treeningutest osa võtnud juba 332 poissi 779 võimalikust, seega oleme tutvunud 40 protsendi noortega. Teisalt annab see mängijatele võimaluse treenida koos parimatega.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

3. juuli 2019, 17:39
KOLMAS POOLAEG | Kas 80ndatel vutiharidust omandanud koondislased olid vingemad sellid kui praegune lumehelbekeste põlvkond?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee