Nõmme Kalju FC - KF ShkëndijaFoto: Stanislav Moškov
9. juuli 2019, 20:48

Valitsev Eesti jalgpallimeister Nõmme Kalju on viimase kuue aasta jooksul Euroopas vähemalt ühe võidu saanud (mitte segi ajada paarist edasi saamisega).

Veelgi muljetavaldavam on aga nõmmekate suutlikus igal aastal – esimest korda mängiti eurosarja 2009-2010 – vähemalt ühest mängust viik koju tuua.

See ilus seeria oleks võinud jätkuda ka täna, Meistrite liiga esimeses eelringis Põhja-Makedoonia tšempioni Škendija vastu, kuid paraku nurjas 79. minutil Andri Markovitši käest sündinud penalti nõmmekate ponnistused ning külalised sõidavad tänu Agim Ibraimile koju 1 : 0 võiduga.

Paari kordusmäng toimub järgmise nädala teisipäeval Põhja-Makedoonias.

Teised Eesti klubid Tallinna FC Flora (vs. Niši Radnicki), Narva Trans (vs. Podgorica Buducnost) ja Tallinna FCI Levadia (vs. Stjarnan) alustavad oma euroteekonda neljapäeval. Ainsana peab avakohtumise võõrsil Levadia.

Asjaosaliste kommentaare on võimalik lugeda SIIT.

Mängu tipphetked:

Mängu käik:

Avapoolaja esimesed ärevamad momendid sündisid koduses Premium liigas Paide järel alles neljandat kohta hoidva Kalju värava all. Vastaste ründaja Marjan Radeski mängiti kahel korral Pavel Londakuga silmitsi (esimese puhul fikseeriti siiski suluseis), kuid Kalju kollkiprist Põhja-Makedoonia koondislane palli mööda toimetada ei suutnud.

Kalju esimene rünnakulaadne toode sündis 13. minutil, kuid siis veel kastis löögile ei jõutud. Tõsiselt kuldse võimaluseni jõuti aga kuus minutit hiljem, mil kohtunik andis pärast keskväljal Robert Kirsi vastu vea tegemist Kaljule edu, mille järel pääses Liliu vastaste väravavahiga praktiliselt üks-ühele. Kahjuks lükkas brasiillane viimase puutega palli liiga pikalt ette, mistõttu korralikku lööki sooritada ei õnnestunud ning kerge varbakõksu võttis vastaste puurilukk Kostadin Zahov ära.

Poolaja edenedes läks mäng üha enam Kalju kätte, kuid midagi ohtlikku nõmmekad sepistada ei suutnud. 33. minutil ragises hoopis nende väravalatt, kuid lähemale Škendija tabamusele ei jõudnud.

Kohe teise poolaja esimesel minutil oli Škendijal penaltihõnguga olukord, kuid peakohtunik Donaldo Robertson ei pidanud Vladimir Avilovi kõksu Radeski jala pihta siiski piisavaks.

Pärast seda jätkus külaliste surve, kuid midagi erilist vastased teha ei suutnud. 67. minutil teenis Škendija 16,5 meetri pealt karistuslöögi, aga Kalju õnneks maandus Põhja-Makedoonia koondislase Agim Ibraimi üritus nende väravalael.

Kohtumine tundus juba viigisadamasse triivivat, kuniks Andri Markovitš 79. minutil kastis käega palli mängis. Londak arvas küll Ibraimi penaltiürituse suuna ära, kuid pallile ta sõrmi taha ei saanud.

Seejärel küll Kalju elavnes, kuid midagi eriti ärevat peale Liliu mitmete (arusaamatute) sõnavahetuse väljakul enam ei sündinud. Päris lõpu eel tuli Londakul veel kahel korra oma klassi näidata, et Kalju kaotusseis minimaalsena hoida.