Spordivaria

VINGE! Valitsus on valmis eraldama korvpalli ja võrkpalli EMi korraldamiseks miljoneid eurosid (6)

Ohtuleht.ee, 11. juuli 2019, 10:53
Eesti võrkpallikoondise kapten Kert Toobal.Foto: Martin Ahven
Valitsus otsustas kabinetinõupidamisel toetada Tallinnas 2021. aastal Euroopa võrk- ja korvpalli meistrivõistluste meeste finaalturniiri ühe alagrupiturniiri korraldamist. Kui võistluste õigused saadakse, siis eraldatakse selleks riigieelarvest kahe aasta jooksul viis miljonit eurot.

Eesti korvpalliliit ja Eesti võrkpalli liit on rahvusvahelisele alaliidule avaldanud soovi korraldada Tallinnas 2021. aasta augusti lõpus ja septembri alguses korvpalli ja võrkpalli Euroopa meistrivõistluste meeste finaalturniiri üks alagrupiturniiridest. Valitsus otsustas rahaeralduse praegu, sest alaliidud peavad rahvusvahelistele liitudele kinnitama oma huvi, riigi toetust ning valmisolekut turniiri korraldamiseks.

Rahvusvaheline korvpalliliit FIBA teeb otsuse järgmisel nädalal ning lisaks Eestile kandideerivad korraldusõigusele veel Tšehhi, Saksamaa, Gruusia, Ungari, Itaalia ja Sloveenia. Alagrupiturniiri korraldusõigus antakse neljale riigile. Rahvusvaheline võrkpalliliit CEV on otsuse EMi finaalturniiri alagrupiturniiri korraldusõiguse andmiseks Eestile sisuliselt juba teinud, teised korraldajariigid on Soome, Saksamaa ja Tšehhi. Korraldajad kinnitatakse käesoleva aasta 28. septembril.

Korvpalliliit on prognoosinud, et mängude ajal müüakse väliskülalistele ühtekokku ligi 59 000 piletit. Riigile võiks kõigilt väliskülaliste tehtavatelt kuludelt maksudena tagasi laekuda üle viie miljoni euro, kuid Läti või Leedu sattumise korral samasse alagruppi võib majanduslik mõju olla veelgi suurem. Võrkpalli puhul on enne alagrupi koosseisu selgumist maksude laekumist keeruline prognoosida. Soodsa loosi korral on majanduslik mõju samuti märkimisväärne.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee