Spordiblogi

Murakas ennustab, et Märtin sõidab kiiruskatsetel esikolmikusse!

Margus Murakas | Julgen arvata, et MM-ralli Eestisse kindlasti ei satu (10)

Margus Murakas, kogenud rallisõitja, 11. juuli 2019 17:15
FAVORIIDID: Mullu lendasid Ott Tänak ja Martin Järveoja suuremate probleemideta Rally Estonia võidu poole. Sama oodatakse neilt ka algaval nädalavahetusel.Foto: Aldo Luud
Laupäeval ja pühapäeval toimuva Rally Estonia korraldajad sõnastavad enesekindlalt ja pidevalt oma suurt eesmärki: juba lähitulevikus võiks Eestis toimuda autoralli MM-sarja etapp! Tänavu kasvas sündmus enneolematult suureks ja stardis on hulk tippsõitjaid, teiste seas maailma kiireimaks meheks peetav Ott Tänak. Siiski leidub ka veidi skeptilisemaid rallieksperte, kes ei usu MM-sarja Eestisse jõudmisse. Järgneb kogenud rallisõitja Margus Muraka kommentaar.

Mis üritus see Rally Estonia ikkagi on? WRC promotsiooniralli nimetus on mingis mõttes näitlik värk, aga kogu sündmus ise motiveerib MM-sarja tehasetiime siin osalema. Selle taga on omakorda kohati kunstlikult tekitatud kiiruskatsete profiilide sarnasus Soome ralliga. Ajastus on samuti sobilik, sest MM-sarjas on pikk paus ja Rally Estoniat võetakse kui testimist. Tegelikult sõidetakse ka testiautodega. Võimalik, et meie rallit kasutatakse teatud agregaatide ja sõlmede proovimiseks, milleks muidu võimalust ei ole. Testimine ongi osalejatele piisav argument, et siia tulla.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.07.2019
Deivil Tserp | Eestlase diagnoos – motohull üle 50 aasta
14.07.2019
FANTASTILINE! Ülivõimas Ott Tänak domineeris Rally Estoniat
14.07.2019
Järveoja selgitas suurt edu: Ott on ikkagi koduradadel
13.07.2019
Markko Märtin: auto juures pole midagi sättida, ennast tuleb sättida