Tallinna Flora vs. Niši Radnick.Foto: Robin Roots
11. juuli 2019, 20:48

Jalgpallimänge saadab tihti ütlus, et igas mängus tekkib mõlemal meeskonnal üks 100protsendiline väravavõimalus. Mingi erand selle koha pealt polnud ka Tallinna Flora ja Niši Radnicki vaheline Euroopa liiga esimese eelringi kohtumine.

Oma kuldseima šansi (loe altpoolt – K.J.) suutis Flora küll raisku lasta, kuid sellest hoolimata saadi koduplatsilt väärtuslik 2 : 0 võit. 11kordse Eesti meistri sangariks tõusid äsja Austria esiliigast FC Winterthurist kodumaale naasnud Mark Anders Lepik (18) ning vanameister Konstantin Vassiljev.

Mängu käik:

Avapoolajal kirjutati UEFA ametlikku protokolli kaks Flora ja üks Niši pealelöök. Sealjuures märgiti kõik kolm ka raamidesse. Vastaste ainsa ürituse koha pealt oli selge, et selle all peeti silmas Erik Jirka 18. minuti üritust kasti joonelt, mis kerge rikošeti võttis ning lõpuks Matvei Igoneni süles lõpetas. Flora raamidesse lööke ei nuputanud erinevad jalgpalliajakirjanikud välja ka kamba peale.

Siiski leidus esimesel kolmveerandtunnil üks moment, mis Lillekülla kogunenud rahvast silmnähtavalt elavnes. Kohtumise 38. minutil pani Henri Järvelaid kasti ohtliku tsenderduse, mis küll Erik Sorga varba eest napilt mööda vuhises, kuid Niši kaitsemängija jalast napilt üle (oma)värava lendas.

Tallinna Flora vs. Niši Radnick. Foto: Robin Roots

Teisel poolajal ei pidanud ärevaid momente tikutulega taga ajama. 51. minutil puterdas Igonen kastis palli ning Flora kaitsjad pidid värava ärahoidmiseks ennastsalgavalt Niši mängijate löögiüritustele ette hüppama.

Sellele järgnes kohe kuldne šanss vastaste värava all, kui Konstantin Vassiljev ja Erik Sorga pääsesid Niši puuriluku vastu kaks-ühele jooksma. Paraku jäi pall vanameistri jalgadesse natukene kinni ning lõpuks otsustas Vassiljev olukorra lahendada löögiga, mille Nikola Petrovic alt nurgast ära võttis.

Flora jätkas teisel poolajal domineerimist ning sai oma tahtmise 74. minutil, mil kaks minutit varem väljakule tulnud Mark Anders Lepik reageeris nurgalöögijärgses olukorras nobedaimalt latist tagasi põrkunud pallile. Pool väravast tuleb kanda ka Henrik Pürgi nimele, kelle pealöögi vastaste kollkipper latti lükkas.

Pärast kaotusseisu jäämist viis Niši üha rohkem mehi rünnakule, mistõttu tekkis Floral ohtralt kontrarünnaku võimalusi. Lõpuks suudeti üks neist ka ära kasutada. 89. minutil viis Vassiljev kodumeeskonna (järjekordselt) kolm-kahe vastu rünnakule, mängis ilusasti Lepikuga kokku ning saatis väikese õnne kaasabil nahkkera Niši võrku.

***

Paralleelselt Floraga pidas oma eurosarja avalahingu ka Narva Trans, kes võõrustas Rakveres Podgorica Buducnosti. Kõva lahingu osutanud narvakad pidid siiski vastaste 2 : 0 paremust tunnistama.

Narva Trans vs Podgorica Buducnost. Foto: Tiit Tamme

Mängu esimene värav sündis Transi puuriluku Marko Meeritsa süü läbi, kes ei saanud 12. minutil hakkama Dušan Bakici tsenderdusega ning nahkkera sisse imes. Ametlikult kanti värav siiski Igor Ivanovici nimele.

Teisel poolajal jõudis Trans viigiväravale lähedale, kuid Eric McWoodsi pealöök tabas väravalatti. Lõpu eel tõmmati aga piirilinna klubi lootustele sisuliselt vesi täielikult peale, kuna Buducnosti teise virutas Miloš Mijic.

Mõlema paari korduskohtumine toimub järgmisel neljapäeval, võõrsil. Nädala pärast saab aga koduväljakul kaasa elada Tallinna FCI Levadiale, kes läheb täna kell 23 algavas kohtumises Islandil vastamisi Stjarnaniga.