Jalgpall

Gert Kams: ennegi juhtunud, et kodus võidad 2:0, kuid võõrsil pead hakkama Barcelonaga mängima 

Karl Juhkami, Lilleküla, 11. juuli 2019 21:59
Gert Kams (vasakul).Foto: Robin Roots
FC Flora jalgpallimeeskond on 24 eurohooaja jooksul vaid korra avaringist edasi pääsenud. Samas pole neil kunagi avamängust all olnud 2 : 0 võitu, mille nad täna Lilleküla staadionil endale välja võitlesid. 

"Mäng oli mõlemalt poolt kompav ja pigem ettevaatlik. Selles mõttes meeskonnale kiidusõnad, kuna nii pikalt nii keskendunult ja kohati igavalt mängida on raske," tunnustas Flora peatreener Jürgen Henn pärast kohtumist oma hoolealuseid.

Jürgen Henn. Foto: Robin Roots

Flora esimeseks sangariks tõusis esimest korda pärast eelmise aasta 10. novembrit platsil käinud Mark Anders Lepik, kes avas kohtumise 75. minutil, kaks minutit pärast väljakule pääsemist, oma esimese puutega skoori. 

Henn sõnas pärast mängu, et pool aastat vigastustega kimpus olnud Lepiku puhul oli teada, et pikemalt teda veel kasutada ei saa. "Tema ongi praegu maksimum 15 minutit sees. Varem ei saanud teda platsile tuua, aga oli näha, et rünnakule (algkoosseisus alustas Erik Sorga - K.J.) oli vaja teravast," sõnas juhendaja. 

Miks Sorgal täna asjad ei õnnestunud? "Vastane oli lihtsalt hea," vastas Henn. "Kui kohati võis tunduda, et platsil on ruumi, siis tegelikult on vastased head ning temale ruumi ei antud. Ta töötas kõvasti ning võib-olla jäi viimases kolmandikus veidi toetusest puudu."

Hoolimata kaheväravalisest võidust ei leia peatreener, et edasipääseja selge oleks: "Arvan, et Serbias tuleb täiesti teine mäng. Siit mängust on kaasa võtta ainult hea tuju, sest seal on kõik teistsugune. Alustades tempost ning lõpetades faktiga, et vastane on kodus kindlasti enesekindlam."

Aga kas Flora võiks olla soosik? "Ma ei teagi, peab Betsafe'ist (kihlveoportaalist - K.J) vaatama. Pakun, et pigem on šansid võrdsed."

Flora kapten Gert Kams: "Koduväljakul peabki enesekindlalt mängima, sest muudmoodi on raske. Mõlemad meeskonnad kompasid, et aru saada kuidas vastane mängib. Alguses olime meie rohkem palliga ning saime nii initsiatiivi endale. Kas see nüüd mängule tõuke andis, on iseasi, aga see on vundament, millele oma mängu rajasime."

"Ütlen meestele alati, et mäng kestab 90+5, mõnikord isegi 90+7 minutit. Alati on vaja keskenduda lõpuni, et mitte ükski mäng näppude vahelt ära ei libiseks. Seda eriti noortel, et nad ei vaataks hiljem tagasi, et kusagil võinuks juurde panna või endast rohkem anda."

"Mul pole meeskonnale ühtegi etteheidet ei täna ega kogu eelneva hooaja jooksul. Mehed on alati maksimaalselt pingutanud ning müts maha nende ees. Selliseid mänge pole lihtne mängida ning paljudele oli see üldse esimene kohtumine sellisel tasemel," jätkas ta. 

Milliseks kujuneb Kamsi hinnangul aga kordusmäng Serbias? "Seal tuleb totaalselt teistsugune mäng. Olen neid kohtumisi päris palju näinud, kus kodus on vastane mängitav ning võidad 1:0 või 2:0, kuid võõrsil hakkad Barcelonaga mängima," tõi ta kujundliku näite. 

"Seal on kindlasti täiesti teistsugune atmosfäär, teised kiirused ja enesekindlamad vastased. Peame sellest mängust kõik positiivse kaasa võtma, et minna võõrsil enda mängu mängima, sest seal tuleb kõvasti rohkem meetreid ja sentimeetreid mängu panna," leidis ta. 

Niši peatreener Simo Krunic: "Värav muutis mängu täielikult. Pärast seda viisime rohkem jõude rünnakule, mistõttu saime kontrarünnakul veel teisegi. Flora on meist kõvasti paremas vormis.

Muidugi fakt, et teil hooaeg käib ja meil mitte, mõjutas mängu, kuid tulemuse eest vastutame meie. Üritasime, mis üritasime, kuid täna sellest lihtsalt ei piisanud. Korduskohtumises peame mängima kõvasti paremini. Seal on kõik või mitte midagi."

Simo Krunic. Foto: Robin Roots

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee