Hans-Christian Hausenberg.Foto: AFP/Scanpix
Kergejõustik
12. juuli 2019, 18:54

NAPIKAS! Hausenberg hüppas EMil isikliku rekordi, kuid jäi esimesena medalita (2)

U23 vanuseklassi kergejõustiku EMil tegi särava etteaste kaugushüppaja Hans-Christian Hausenberg, kes sai kolmandal katsel kirja 7.86 ja saavutas neljanda koha.

Eilse kvalifikatsiooni 7.98ga (taganttuul +2,7 m/s) võitnud Hausenbergi lõppvõistlus algas keeruliselt, sest esimesed kaks katset astus ta üle. Kolmandal hüppel võttis noor sportlane end aga kokku ja sai kirja isiklikku rekordit märkiva 7.86. Eilne 7.98 oli hüpatud liiga tugeva taganttuulega ja polnud seega edetabelikõlbulik.

Hausenberg tõusis mõneks ajaks pronksile, kuid peagi tõugati ta siiski poodiumilt välja. Neljanda ja viienda katse astus eestlane üle, viimasel hüppel tuli taas igati korralik 7.73.

Euroopa meistriks krooniti kreeklane Miltiadis Tentoglou (8.32), teine on hispaanlane Hector Santos (8.19), Hausenbergi tõukas poodiumilt välja itaallane Gabriele Chila (8.00).