Auto-Moto uudised

Võidulainel surfav Jüri Vips loorberitel ei puhka: mul on arenguruumi küll (1)

Toimetas Henry Lääne, 13. juuli 2019, 16:30
Jüri Vips.Foto: Red Bull
Vormelisõitja Jüri Vips tõusis täna F3-sarja Silverstone'i etapi esimesel võistlussõidul poodiumi kõrgeimale astmele. "Pidin võidu nimel palju võitlema ja kaitsetööd tegema," sõnas eestlane pressikonverentsil.

18aastane eestlane alustas kihutamist parimalt stardikohalt ja edestas lõpuks Jehan Daruvalat 0,811 sekundiga. Kolmanda koha sai Vipsile 1,313 sekundiga kaotanud Marcus Armstrong, kes sõidab koos Daruvalaga Prema tiimis. 

"Arvan, et tagarehvid valmistasid mulle terve sõidu jooksul rohkem peavalu kui Daruvalale ja Armstrongile. Kurvides oli väga raske," ütles Vips. "Olen väga õnnelik nii enda kui ka mu meeskonna Hitechi arengu üle. Meil on kindel suund, kuidas Prema sõitjatele lähemale jõuda."

Sõidu lõpupoole tuli rajale turvaauto, mis rahustas võitlust esikoha nimele. "Arvan, et turvaauto päästis mind veidi, kuna sain oma tagarehvid, mis olid Prema omadest oluliselt kuumemad, maha jahutada. Pärast turvaautot suutsin viimaste ringidega väikese vahe sisse sõita, arvan, et Jehan ei saanudki pärast seda mind enam rünnata," rääkis Vips.

Eestlane tunnistas, et pärast hooaja esimesi sõite polnud lootused F3-tiitli eest võidelda üleliia suured. Ent pärast eelmisel nädalavahetusel Austrias sõidetud etappi, kus Vips noppis ühe võidu, on väljavaated oluliselt positiivsemad.

Kuigi Red Bulli noortesüsteemi kuuluv nooruk tõusis täna poodiumi kõrgeimale astmele, ei kavatse ta loorberitele puhkama jääda. "Arenguruumi on endiselt. Kiirus polnud nii hea, kui oleksin tahtnud. Teises sõidus saab olema väga tähtis tõusta võimalikult kõrgele ja hankida Daruvala ning Armstrongi vastu võimalikult palju punkte, et üldseisus neile lähemale jõuda. See on mu eesmärk."

Maarjamaalane jätkab F3-sarja üldarvestuses 92 punktiga kolmandal kohal. Esiduo pole kaugel: Daruvalal on 102 ja Robert Schwartsmanil 100 silma.

Homme on Silverstone'is kavas teinegi sõit, kuid siis läheb tänane võitja rajale kaheksandana. Vormelid saavad lähte Eesti aja järgi kell 10.35.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee