Eesti tiim juunioride MMil.Foto: Jaan Saluste
Auto-Moto uudised
14. juuli 2019, 09:41

ILUS ÜLLATUS: noor krossisõitja tegi MMil vinge sõidu (1)

Nädalavahetusel peetakse Itaalias juunioride maailmameistrivõistlused motokrossis. Kvalifikatsioonis hoolitses Eesti parima tulemuse eest Jörgen-Matthias Talviku, kes saavutas 125cc klassis oma grupis teise koha. Masinaklassis 125cc klassis olid meie sportlastest finaalipääsmeid jahtimas Jörgen-Matthias Talviku (Husqvarna), Meico Vettik ja Martin Michelis (mõl KTM), kes sõitsid ka kõik ühes grupis.

Talviku tegi oma kiireima ringiaja kvalifikatsiooni esimeses osas ning see oli niivõrd hea, et sessiooni lõpus oli ta teine. Vettik näitas samuti head kiirust ja tema aeg oli alguses 3., kuid hiljem mõned konkurendid sõitsid kiirema aja ning eestlane oli 6.

Michelis, kes kukkus sõidu jooksul, sai 32. koha ning kahjuks oli ta kukkumisest saadud põrutus nii tugev, et ta lohutussõitu, kust sai ka veel finaali, ei läinud. Kvalifikatsiooni kiireima aja sõitis välja Euroopa meistrivõistluste liider, itaallane Mattia Guadagnini (Husqvarna).