Auto-Moto uudised

Eesti autosportlane pääses napilt jõhkrast avariist ning jätkab liidrina 

Ohtuleht.ee, 15. juuli 2019, 13:35
Tristan Viidas. Foto: Gruppe C GmbH
Eesti autosportlane Tristan Viidas võitis laupäeval Saksamaal Nürburgringil VLN meistrivõistlustel Mercedes-AMG GT4 autol neljanda etapi ning jätkab oma klassi liidrikohal.

Hoolimata lühendatud ajasõidust näitas trio Tim Scheerbarthi, Tobias Müller ning Viidas ajasõidus parimat aega.

"Läksin esimesena rajale ning olin just sõitmas oma kiiret ringi, kui äkki juhtus minu ees suur avarii. Tegemist oli tagasirgel asetseva pimeda kurviga, kus autode kiirus üle 200 km/h. Tulin ka mina põhjagaasiga, äkki nägin kurvist väljudes rajapiiretesse sõitvaid ja kokku põrkavaid autosid," jutustab Viidas. 

"Õnneks sain viimasel hetkel pidama ja mahtusin üle muru sõites napilt rusudest mööda. Kokku osales avariis neli autot, neist kolm paistsid minevat mahakandmisele. Minu taga sõitvad masinad sealt enam mööda ei mahtunud, mistõttu katkestatigi ajasõit punase lipuga enam kui tunniks."

Eestlane seega korralikku ringiaega kirja ei saanud ning rajale saadeti Scheerbarth, kes viimasel ringil auto ka esikohale tõstis.

Nii Scheerbarth kui ka peale teda sõitnud Müller näitasid häid ringiaegu, kuid ei suutnud maha raputada lähimat konkurenti BMW M4 GT4 autol. Kui Viidas viimase vahetusena rajale läks, kaotati boksis 11 sekundit, Erik Johansson ja Eiko Eichenberg jõudsid järele. 

Algas kassi ja hiire mäng, kus mõnes sektoris oli kiirem Viidas ning teises jällegi jälitaja. Siiski suutis eestlane viimasel kahel ringil hoolimata kulunud rehvidest häid aegu näidata. Finišilipu langedes oli edu Eichenbergi ja Johanssoni ees 12,5 sekundit. Kolmandaks tulid samuti BMW M4 GT4 autol kolmik Ben Tuck, Jörg Breuer ja Will Tregurtha.

Üldarvestuses saavutati Black Falcon tiimi Mercedes-AMG autol aga väga kõrge 15. koht.

"Sõit oli raske, sest ei saanud ennast hetkekski lõdvaks lasta. BMW M4 oli kogu aeg tagapeeglis nähtaval. Küll aga meeldis see, et võrreldes 24tunni sõiduga on VLNi 4 tundi justkui sprintsõit, tänu millele ei pidanud ei ennast ega ka autot tagasi hoidma. Sain suruda nii palju nagu torust tuli. Autot esikohal üle joone tuues oli ikka naeratus näol ja tunne hea, sest suutsime terve sõidu napilt konkurentide ees püsida. Rõõmu lisas juba kolmas etapivõit," oli Viidas nädalavahetusega väga rahul.

Viidas, Scheerbarth ja Müller jätkavad VLN kestvussarjas SP10 klassi esikohal. Viidas ning Müller osalevad ka Junior Trophy arvestuses, kus ollakse 27. autost 2. kohal.

Sarja üldarvestuses jagab trio 607 sõitjast kõrget 4. kohta. Järgmine VLNi etapp toimub 3. augustil taas Nürburgringil. Sealsest kuuetunnisest sõidust on kujunenud sarja tippvõistlus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee