Korvpall

Hiltoni hotell, Müürsepp, Ratas ja teised tulid Eestile appi, kuid EMi korraldusõigus jäi unistuseks (4)

Henry Lääne, Gerd Eston Sepp, 15. juuli 2019 22:06
TULINE KAHJU: Eesti korvpallikoondis ei saa kahe aasta pärast kodupubliku ees mängida. Loodetavasti sütitab see võistkonda sportliku vihaga, mis aitab EMile pääseda.Foto: Stanislav Moshkov

„Tunne on tugev. München on alati olnud mu õnnelinn,“ oli Eesti Korvpalliliidu (EKL) president Jaak Salumets alaliidu kodulehe vahendusel optimistlik, et Saksamaale reisinud Maarjamaa delegatsioon kuuleb rõõmusõnumit – Eesti saab korraldada 2021. aasta EM-finaalturniiri ühte alagruppi.

Saatus tahtis aga teisiti. Linnas, kus Salumetsa tüüritud koondis tuli 26 aastat tagasi Vana Maailma jõuproovil kuuendaks, said juubeldada Saksamaa (nemad korraldavad lisaks ühele alagrupile play-off'i), Itaalia, Tšehhi ja Gruusia. Kui viimased kolmanda võõrustajana välja hõigati, vajus korvpallisõbra süda saapasäärde, sest loogiliselt oli Eesti rong jaamast lahkunud.

Lisaks viiele mainitud riigile jahtisid korraldusõigust Ungari ja Sloveenia. Kõigil oli võimalus kümne minutiga teha otsustajatele selgeks oma visioon. Pärast küsimuste-vastuste vooru ja esitlusi kogunes Rahvusvahelise Korvpalliliidu Euroopa osakond (FIBA Europe) hääletuseks. 

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee