Kõmu

FOTOTÕESTUS! Male superstaar käis peldikus telefoni piilumas ja sai võistluskeelu (2)

Ohtuleht.ee, 16. juuli 2019, 11:07
Elu on nagu malemäng - ühed on puhtad, teised mustadFoto: TASS/Scanpix
Karjääri jooksul korduvalt ka Paul Kerese mälestusturniiril osalenud Läti male suurmeister Igors Rausis jäi vahele alatu pettusega.

Eelmisel nädalavahetusel toimunud turniiril Prantsusmaal avastati mees tualetipausi ajal telefonist näpunäiteid uurimas.

Chess.comi teatel leiti Rausise tualetiskäigu järel tema kabiinist mobiiltelefon ning meedia kasutuses on ka foto, milles Rausis teolt tabatakse. Rausis heideti turniirilt välja ning ühtlasi teatas ta karjääri lõpetamisest.

“Ma kaotasin aru,” kommenteeris Rausis Chess.com-ile. “Ma kinnitan, et kasutasin mängi ajal telefoni. Ma ei oskagi midagi rohkem öelda. Jah, ma olin hommikul väsinud ja oma mõju oli ka Facebooki süüdistustel. Vähemalt on minu tegu hea õppetund. Kuid mitte mulle – mina pidasin sel turniiril oma viimase mängu.”

Facebooki süüdistuste all viitas Rausis tõsiasjale, et teda on varem kahtlustatud keelatud võtete kasutamisel. Nimelt tundus paljudele konkurentidee arusaamatu, kuidas tänavu 58-aastaseks saanud mees pidevalt areneb. Enne vahelejäämist oli Rausisest saanud vanim mängija, kes maailma TOP100 hulka tõusnud. Sel kuul hoidis ta 53. kohta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee