Otsustava värava autor Liliu esiplaanil.Foto: Stanislav Moshkov
16. juuli 2019, 19:52

VIDEO | FANTASTILINE! Nõmme Kalju pääses Meistrite liigas viimasel hetkel edasi (4)

Ainsa Eesti jalgpalliklubina Meistrite liiga eelvoorus mängiv Nõmme Kalju alistas võõral väljakul 2:1 Põhja-Makedoonia klubi Shkendija ning pääses tänu võõrsilväravatele teise ringi.

Koduväljakul napi 0:1 kaotuse saanud nõmmekad tõid võõrsil peetud mängu kohe alguses särtsu. Külalised viis juba 6. minutil juhtima Maximiliano Ugge, kes suunas peaga väravasse Peeter Kleini nurgalöögi.

Pärast seda tegeles valitsev Eesti meister eelkõige kaitsetööga, üsna pikalt saadi sellega edukalt hakkama. Paraku tabas Kaljut sama saatus, mis avamatšis.

Nagu eelmisel nädalal Lilleküla staadionil peetud kohtumise 82. minutil, lõi Shkendija ainsa värava penaltist Agim Ibraimi. Sel korral tiksus kellal 62. minut.

Sellega polnud aga matš läbi, otsustav värava lõi Liliu esimesel üleminutil. See tähendab, et Kalju kohtub väga suur tõenäosusega teises ringis kuulsa Glasgow Celticuga!

Euroopa liiga esimeses eelriginis teeb kaasa kolm Eesti klubi, kõik peavad kordusmatši neljapäeval. Flora sõidab Serbiasse 2:0 eduseisust, Narva Trans läheb Montenegrosse 0:2-lt ning FCI Levadia võõrustab 1:2 seisult islandlasi.