Nõmme Kalju president Kuno Tehva.Foto: Martin Ahven
16. juuli 2019, 21:53

VÕIMAS! Nõmme Kalju president: päästsime oma hooaja, jumal oli meie poolel (4)

Kulunud, ent igati õige klišee ütleb, et sportmängudes pole klubide eelarve tulemustele mõeldes ainumäärav. Valitsev Eesti tšempion Nõmme Kalju suutis Põhja-Makedoonias neid võõrustanud Škendija vastu muru suruda – brasiillasest kesktormaja Liliu viimaste minutite värav viis Kalju võõrsil löödud tabamuste abil Meistrite liiga teise eelringi.

Paari eelmisel nädalal Tallinnas Kadrioru staadionil peetud avalahing lõppes külaliste 1:0 võiduga, kui isuga oma kindlust kaitsnud Kalju võrku lõi penaltipunktilt ainsa värava Agim Ibraimi. Seega oli ukrainlase Roman Kožuhhovski hoolealustel ilmtingimata vaja Skopjes kirja saada vähemalt üks tabamus.

Kalju sai viiendal minutil unelmate alguse, kui Škendija väravavaht arvestas nurgalööki valesti ja keskkaitsja Maximiliano Ugge koksas palli puuri. 62. minutil määrati Kalju vastu käega mängu tõttu 11meetri karistuslöök, millega Ibraimi ei eksinud.