Talisport

Maailmameister pääses Austria dopinguskandaalist peaaegu puhtalt 

Ohtuleht.ee, 18. juuli 2019, 10:25
Hannes Reichelt.Foto: AP/Scanpix
Seefeldi MMil lahvatanud dopinguskandaal "Operatsioon Aadrilaskmine" laienes korraks ka mäesuusanõlvadele. Kahtlustati, et maailmameister Hannes Reichelt on seotud väidetava dopingutreeneri Gerald Heigliga. Nüüd teatas aga Austria meedia, et Reichelt pääseb süüdistustest.

Politsei kuulas Reicheli üle suve alguses ja teda ei seostatud veredopinguga, vaid keelatud ravimite tarvitamisega. Samal päeval arreteeris Austria politsei endise murdmaasuusakoondise peatreeneri Gerald Heigli, kes koostas juba aastast 2005 treeningplaane ka Reicheltile.

Samal teemal

Mäesuusaäss lükkas kõik süüdistused ümber. "Ma ei tea, kust need tulevad. Tean vaid seda, et ma pole midagi teinud," sõnas Reichelt. "Ma pole iial midagi keelatut tarvitanud. Vastupidi, kontrollisin alati isegi köhasiirupit, et kõik oleks korrektne."

Treener Heigli nimi on puhtusest kaugel. Ta töötas Austria suusaliidu heaks 1990ndate keskpaigast kuni 2017. aastani ning sel ajavahemikul räsisid sealset suusatamist mitu dopinguskandaali.

Pärast koondise juurest taandumist jätkas ta näiteks suusataja Max Hauke, kelle politsei tabas Seefeldis keset vereülekannet, nõustamist. Sotši olümpiamängudel EPO tarvitamisega vahele jäänud ja hiljem avalikult dopinguasjadest rääkinud Austria suusataja Johannes Dürr väitis, et Heigl varustas teda Sotši eel EPO ja kasvuhormoonidega. Heigl ise on alati kõiki süüdistusi eitanud.

Eile jõudis uurimine viimaks nii kaugele, et 39aastane Reichelt saab rahulikumalt edasi elada, sest seoses Gerald Heigliga talle ühtegi süüdistust ei esitata. Küll aga on ta jätkuvalt uurimise all, sest teatus kahtlused jäid õhku, teatas politsei kõneisik.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee