WRC

Markko Märtin: Rally Estonia oli Baltimaade ajaloo parim, aga tagasi ma ei tule! (2)

Ohtuleht.ee, 19. juuli 2019 13:12
Marko Märtin Rally Estonial.Foto: Reigo Teervalt
Viiekordne WRC etapivõitja Markko Märtin sõitis Rally Estonial esimest korda uue generatsiooni ralliautoga ning kiitis WRC ametlikule kodulehele antud intervjuus korraldust, kuid tagasi võistlustulle ta ei kipu.

Markko, kuidas oli taas WRC auto roolis olla?

Samal teemal

Väsitav! Olin pärast esimest päeva rampväsinud. Tõsiselt. Unustad juba ära, kui suur töö nende masinatega sõitmine on. Võin probleemideta ringi sõita, aga keeruline oli leida motivatsiooni kõvemini pingutamiseks ja piiride kompimiseks. Ma polnud paar aastat rallit sõitnud ja korraliku autoga ligi kümme aastat, seega oli huvitav tagasi olla. Olen rahul, et seda tegin. Mul polnud nende autode kohta mingeid teadmisi ja see oli tegelik põhjus, miks seda tegin. Saada paremini aru, kuidas uued autod töötavad.

Nüüd, kui see teadmine on olemas, kas näeme sind veel tagasi tulemas?

Ei. Nagu ma ütlesin, tahtsin autodest aru saada. Nüüd mõistan autosid. Missioon täidetud.

Millega oli kõige keerulisem harjuda?

Aerodünaamika ja kuidas see töötab. See oli võistluse alguses närvesööv, kui ma ei teadnud, palju ma täpselt aerodünaamikast pidamist saan. Siin on nüüd väga palju teadust.

Kui palju aerodünaamika aitas?

Üsna lahe oli lõpuks aerot tunda. Ahaa, seal see on... ja siis sai hakata sellega natuke mängima. Päris võimas, kui saad kuuenda käigu kurvi minna gaas põhjas ning aerodünaamika sind teel hoiab. Lihtsalt istud ja keerad rooli. See on erinev autodest, millega mina sõitsin. Mu mälu võib olla pisut hägune, aga mäletan, kuidas pidin gaasi lahti laskma, pidurdama ja auto kurviks ette valmistama...

Kas see tähendab, et sõitjatel on praegu lihtsam kui siis, mil sina sõitsid?

Paar sõna Rally Estonia kohta. Kui hea see oli?

Parim ralli, mis eestis on toimunud, seega ka parim ralli Baltimaades. Urmo (Aava, rallidirektor - toim) tegi väga head tööd. Seal oli nii palju pealtvaatajaid, publik oli hullumeelne. Kõik meeskonnad olid seal ja konkurents oli tõsiselt hea. Superüritus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee