Jalgrattasport

KAHJU! Rein Taaramäe etapivõidu unistus purunes esimesel tõusul 

Ohtuleht.ee, 20. juuli 2019 18:15
Rein Taaramäe eelmise aasta Tour'il Direct Energie särgis. Foto: Reuters/Scanpix
Maailma prestiižseim rattavõistlus Tour de France on ületanud oma selgroo ning täna sõidavad ratturid 111 kilomeetri pikkust mägikatset Tarbes'st Col du Tourmalet'i. 

Kodupubliku suureks rõõmuks jäi selle etapi triumf koju! Esimesena ületas finišijoone Thibaut Pinot. Talle järgnesid tuuri üldliider Julian Alaphilippe (+0.06), kes korjas siit väärtuslikke boonussekundeid ja Steven Kruijswijk (+0.06).

Tanel Kangert lõpetas mägise etapi 23ndana (+4.48). Rein Taaramäe tuli üle finišijoone 80ndana (+20.19). 

Üldarvestuses suurenes Alaphilippe'i edu Geraint Thomase ees nüüd 2.02 peale. Kolmandana jätkab Kruijswijk (+2.14). Kangerti leiab 41. kohalt (+46.26), sama ajaga on kohe tema selja taga Taaramäe. 

Enne 14. etappi: 

Kollane liidrisärk on prantslase Julian Alaphilippe (Deceuninck Quick-Step) seljas. Tema lähimad jälitajad on velotuuri mullune võitja Geraint Thomas (+1.26) ja Steven Kruijswijk (+2.12). Rein Taaramäe on üldarvestuses 37. (+27.07) ja Tanel Kangert 59. (+41.38). 

18:13

Kodupubliku suureks rõõmuks jääb selle etapi triumf koju! Esimesena ületab finišijoone Thibaut Pinot. Talle järgnevad Julian  Alaphilippe, kes korjab siit väärtuslikke boonussekundeid ja Steven Kruijswijk.

18:09

Kangert tegi oma töö ära, kuna tiimiliider Uran on kilomeeter enne lõppu jätkuvalt konkurentsis. Vaatame, kas tööd kroonib ka kirss?

18:07

Kaks kilomeetrit veel jäänud. 

18:07

Aga ei, etapivõidu jagavad omavahel Pinot, Landa, Fuglsang, Bernal, Thomas, De  Plus, Bennett, Kruijswijk, Alaphilippe, Urán, Buchmann andja Barguil.

18:00

Neli kilomeetrit lõpuni! Mehi vaikselt pudeneb, kuid Kangert peab veel vastu. 16 meest on hetkel veel etapivõidu konkurentsis!

17:56

Finišini on veel jäänud 6 kilomeetrit!

Sicard ikkagi ei pidanud vastu ning ta neelati jälitajate poolt alla. Hetkel on eesotsas 19 sõitjat ning hea meel on tõdeda, et seal on ka Tanel Kangert!

17:20

Sicardil tuleb veel vastu pidada 18 kilomeetrit. Taaramäe sõidab koos Kangerti ning Alaphilippe'ga peagrupis.

Tänase etapi profiil:17:13

25 km enne lõppu on üksinda ees Romain Sicard, kelle edu lähimate jälitajate ees on 50 sekundit. Kas tuleb uhke soolofiniš?

16:45

Col du Soulori mäefiniši võidab Tim Wellens, kes edestab napilt Vincenzo Nibali. 
Tagapool on uudiseid nii palju, et Patrick Konrad, Adam Yayes on maha jäänud ka peagrupist, samas kui neil on vähemalt abilisi, kes üritavad mehi peletoni tagasi vedada, siis Romain Bardet on täiesti ihuüksi. 

16:29

Kui uskuda Tour de France'i ametlikul kodulehel olevat ajavõtu süsteemi, siis Taaramäe on käigu täiesti välja lükanud ning peletoni poolt alla neelatud. Ülejäänud jooksikud siiski veel pusivad. 

16:18

Lisaks Taaramäele pudenesid jooksikute seast Ladagnous, Haller ja Henao. Jooksikud jätkavad nüüd 13kesi. 

16:17

Zakarin lükkas jooksikute seas sisse järgmise käigu, mille tulemusena pudeneb sealt neli ratturit. Kahjuks ka meie Rein Taaramäe. 

16:06

Saime kinnituse, Taaramäe on jätkuvalt jooksikute seas. 

16:03

Vahe kahanes nii väikeseks, kuna peagrupp polnud veel tõusuni jõudnud. Praegu on jooksikute edu taas kahe ja poole minuti kandis. Ning Taaramäe vist ikkagi püsib jooksikute seas. Telepilt kahjuks meie meest liiga palju pilti ei püüa ning keskendub rohkem peletonile. 

16:01

Jooksikute edu 67 km enne lõppu on kahanenud igatahes 1.51 peale. 

15:59

Oo ei, Taaramäe pidi tõusu alguses seisma jääma, et mehaanilise rikke tõttu ratast vahetada. Direct Energie meestest on jooksikute seas veel Sicard ja Calmejane, kuid vaevalt, et nad nüüd seepärast tempot alla tõmbavad ja Taaramäed järele ootavad. Või siiski?

15:51

Kümme kilomeetrit hiljem ehk 72 km enne lõppu on jooksikute edu 2.53. Nüüd algab aga etapi esimene tõus. 

15:50

Tervist kõikidele rattasõpradele! 14. etapist on sõidetud praeguseks umbes kolmandik ning ehk sõita on jäänud veel 82 kilomeetrit. Rein Taaramäe on 17 jooksiku hulgas ning nende edumaa peagrupi eest on 2 minutit ja 40 sekundit. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee