Spordivaria

Miks lähevad sportlased vaimselt katki? (14)

Kaarel Täll, 24. juuli 2019, 23:00
VÕITJA: 23kordne olümpiavõitja Michael Phelps on avatud kaartidega rääkinud, et kuldmedalite noppimise ajal mõtles ta endalt elu võtmisele. Lõpuks sai ta professionaalset abi ja ületas selle probleemi.Foto: AFP/Scanpix

„Kaasaegne sport on vaimse tervise risk, nii ka Eestis,“ ütleb Tartu Ülikooli spordipsühholoogia lektor Aave Hannus. Hinnatud spetsialisti abil püüdsime leida vastust keerulisele küsimusele: miks sportlased lähevad katki?

„Selge risk on söömishäirete arenemine. Anoreksia ja buliimia on kantud soovist oma sooritust parandada. Keha muudetakse kergemaks, et raskusjõuga paremini toime tulla. Keha tehakse saledemaks, et kohtunikele muljet avaldada. Alla võetakse ka seepärast, et madalamasse kaalukategooriasse mahtuda. Ka sel aastal kaitsti Tartu Ülikoolis magistritöö, kus jõuti järeldusele, et naissportlastel on söömishäirete risk märgatavalt suurem kui tavainimeste seas,“ jätkab Hannus. Ta rõhutab, et tegelikult on väga suur osa spordipsühholoogi tööst probleemide ennetamine, kuid vahel on selleks juba hilja.

Sportlasel puudub tulemuse üle kontroll

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21. juuni 2019, 17:39
TUGITOOLIS SPORTLANE | Kas sportlased olid tõesti trennis, kui mõistust jagati?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee