Ujumine

Martin Allikvee: olümpial võin isegi esikümnesse jõuda! (3)

Deivil Tserp, 25. juuli 2019 20:49
Martin Allikvee.Foto: Aldo Luud
Martin Allikveel (pildil) jäid Lõuna-Koreas pika raja MMil mõlemad suured eesmärgid täitmata, ometi hankis ta olümpiahooajaks kopatäie eneseusku.

Neljapäeva hommikul läbis 24aastane sportlane Gwangjus 200 m rinnuli ajaga 2.10,66, mis andis talle 19. koha. Eesti rekordist jäi tallinlasel puudu vaid neli, Tokyo olümpia A-normist 31 ja MMi poolfinaalist 34 sajandikku.

"See ei ole tulemus, mille järele siia tulin," rääkis Allikvee, kes koges vastakaid tundeid. "Mul oli kaks eesmärki: tahtsin alistada olümpia A-normi ja pääseda poolfinaali. Kui saanuksin eelujumisest edasi, avanenuks normi täitmiseks ka teine võimalus. Kahjuks jäi sellest natuke puudu."

Dmitri Kapelini õpilane vajus korraks mõttesse. "Ma ei täitnud kumbagi eesmärki, aga ei kurvasta," jätkas ta arutelu. "Vaatasin oma vaheaegu ja nägin, et varu on korralik. 150 meetri järel olin graafikus, mis lubas lõpptulemust alla 2.10,00."

Viimasel 50 meetril läks Allikveel raskeks. "Eelmiste võistluspäevadega oli tekkinud väsimus," arutles ta. "Olnuks ma värskem, ujunuksin kindlasti 2.10 algusse. Teiseks oli see hommikune võistlus, hommikul on alati raskem pingutada."

Allikvee läheks meeleldi kohe uuesti olümpia A-normi jahtima, ent pärast väikest nõupidamist treeneriga otsustas ta MMi järel pisut puhata.

"Hooaeg on olnud pikk ja kurnav," lausus tänavu vägeva arenguhüppe sooritanu. "Kuid varsti läheb töö uuesti lahti. Võib-olla osalen oktoobri keskel Budapestis pika raja MK-etapil ja üritan seal eesmärgi täita."

Tokyo mängudele ihkab Allikvee sõita A-normi mehena. "See näitaks taset," rõhutas ta. "Eelmisel olümpial andis sama aeg 14. koha. Kui suudan alustada nii nagu nüüd MMil ja kannatan ka lõpu ära, siis võin olümpial isegi esikümnesse jõuda! Kuid selle nimel tuleb veel tööd teha."

Ühtlasi kiitis Allikvee siseriiklikku konkurentsi. Olümpia A-normi soovivad alistada ka tema treeningukaaslane Daniel Zaitsev ja tartlane Kregor Zirk. "Konkurents mõjub meile kõigile tiivustavalt," nentis Allikvee.

Ivan Štšeglov püstitas MMil 200 m seliliujumises Eesti rekordi 2.01,19, mis andis talle 29. koha. Aleksa Gold läbis 100 m vabalt 56,62ga ja lõpetas etteaste 40. kohaga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee