WRC

Ott Tänak: tänavu on Soomes keerulisem võita kui mullu (1)

Toimetas Gerd Eston Sepp, 26. juuli 2019, 11:25
Eelmisel aastal olid Soomes kiireimad Ott Tänak ja Martin Järveoja.Foto: EPA/Scanpix
Juba järgmisel nädalal algab WRC hooaja teine pool Soome ralliga, kus Toyota meeskonnal on kõrged ootused, sest viimasel kahel aastal on seal võidetud.

Ott Tänak:

Samal teemal

Ootan väga, et hooaja teine pool saaks Soome ralliga avatud. Naudin väga sealseid kiireid ja siledaid teid ja eelmisel aastal oli suurepärane tunne võita. Loomulikult üritame sellel aastal sama teha, aga tundub, et see on keerulisem, sest stardime reedel esimestena. Kaks nädalat tagasi võtsime osa Rally Estoniast ja oli vägev nii paljude fännide ees võita, aga see oli ka hea ettevalmistus Soome ralliks. Usun, et õppisime palju, seega olen hästi ette valmistatud.

Jari-Matti Latvala:

Mul oli hea suvepuhkus ja olen hooaja taasavamiseks valmis. Proovisin rallist natuke aega eemal olla, aga meil oli ka ettevalmistuseks paar testipäeva. Alati on mõnus Soome kiiretel kruusateedel tagasi olla. Tunnen ennast siin koduselt ja saan alati rallinädalal palju toetust. Eelmisel aastal tegi meie hooaeg siin poodiumikohaga positiivse pöörde ja loodan, et suudame sel korral sama. Kruusal on kiirus olemas, teame seda eelmiste etappide põhjal. Nüüd peame lihtsalt üritama head kohta kindlustada.

Kris Meeke:

Soome ralli on kindlasti üks mu lemmikuid, millega mõned erilised mälestused seotud. Ootan väga Yarisega startimist. Soomes sain autost esimese maitse suhu ja testisime siin eelmisel nädalal uuesti. Selle masinaga on nendel teedel uskumatu sõita. See arendati välja Soomes ja oleme viimasel kahel aastal näinud, kui tugev siin rallil olla võib. Arvan, et kogu meeskond tunneb end hooaja teise poole eel enesekindlalt ja loodetavasti alustame Soomes suurepärase tulemusega. Ma olen küll natuke ebasoodsas seisus, sest paljud teed on minu jaoks uued, aga olen väljakutseks valmis.

Toyota tiimipealik Tommi Mäkinen:

Soome ralli on meie tiimi jaoks väga eriline sündmus. Oleme eelmisel kahel aastal võitnud ja on suurepärane võimalus sellest kolmest kolm teha. Teame teid ja nende omadusi hästi ning auto on nende jaoks sobiv. Kõik kolm sõitjat naudivad seda etappi ja on seal ka võitnud, seega usun, et võimalused on head, aga me ei võta seda kingitusena. Konkurendid on kõvasti tööd teinud, et siin samm edasi teha, seega peame keskenduma ja parima võimaliku tulemuse nimel pingutama.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee