Kalju - Celtic Lilleküla staadionil.Foto: Robin Roots
30. juuli 2019, 21:54

Eelmisel nädalal Meistrite liiga teise eelringi avamängus Celticu käest 0:5 koslepi saanud Nõmme Kalju kaotas täna Lilleküla staadionil 4014 inimese ees 0:2 ning jätkab võitlust Euroopa liigas.

Kui eelmisel nädalal Celtic Parkil polnud mängu algusel vigagi, siis Lillekülas sahises võrk juba kümnendal minutil. Ka enne teravust üles näidanud šotlased pääsesid vasakult äärelt läbi, pall jõudis terava sööduga värava ette, kus Leigh Griffithsi eest palli klaarida püüdnud Aleksandr Kulinitš õnnetu omavärava kirja sai.

Celticu domineerimisel kulgenud esimese poolaja jooksul tekkis Kaljul üks lubav moment, kui Deniss Tjapkin 20 meetri pealt löögile sai, ent pall lendas rikošetist paar meetrit mööda. 34. minutil tabas Kaljut valus hoop, sest murule vajus Liliu, kes reie tagaosast kinni haaras. Brasiillane sörkis algselt küll väljakule tagasi, ent neli minutit hiljem sekkus tema asemel mängu äsja meeskonnaga liitunud Max Mata.

Teisele poolajale tulid Nõmme pallurid palju isukamalt ning kohe tekkis ka mitu head võimalust. Karistuslöögist sai pea vahele Tjapkin, mitmel korral pääses ohtlikult löögile Kaspar Paur. 77. minutil pääses üks-ühele Mata, kuid Uus-Meremaa ründaja virutas palli üle. Abikohtunik fikseeris ka suluseisu, aga korduste järgi pigem seda ei olnud.

Enne mängu lõppu pidi Kalju veel ühe mõru pilli alla neelama. Igor Subbotin sai vigastada ning sunnitud vahetusena tuli platsile Nikolai Mašitšev. Kuigi jätkati ründamist ja šansside tekitamist, jäi taas Eesti klubil viigist nimeka vastase vastu pisut puudu. Hoopis šotlased lõid lisaminutitel teise värava. Skoori tegi Marian Šved.

Celtic teist korda Tallinna?

Kuigi Meistrite liiga mängud on Kaljul selleks aastaks mängitud, pole euromängudega veel sugugi kõik. Euroopa liiga kolmandas eelringis minnakse vastamisi F91 Dudelange'iga. Luksemburgi meister lükkas auti KF Škendija, kes avaringis just Nõmmele alla jäi. Avakohtumises võõrsil 2:1 võidu noppinud Dudelange mängis kodus 1:1 viiki, kusjuures põhjamakedoonlased lõpetasid kohtumise kolme punase kaardi tõttu kaheksakesi.

Õnneks või kahjuks seega teist korda Škendijati Eestis siiski ei näe. Küll pole võimatu, et Tallinnasse naaseb Celtic. Selleks peaks esialgu Kalju oma järgmise vastase alistama ning šotlased Rumeenia meeskonnale CFR Cluj-le alla jääma.