Spordivaria

Tallinna Ironmanil startiv Raivo E. Tamm: tunnen tiimi ees suurt vastutust (17)

Kristofer Seema, 31. juuli 2019 17:20
Raivo E. Tamme alaks Ironmanil on rattasõit.Foto: Aldo Luud
Neljapäeval algavad Tallinna Ironmani võistlused, mis toovad pealinna ligi 1500 spordisõpra. Põhidistantsil on tuntud inimestest stardis näiteks Raivo E. Tamm ja Hannes Hermaküla. 

Teist korda toimuval Tallinna Ironmani põhidistantsil tuleb osalejatel esmalt ujuda 3,8 kilomeetrit, seejärel läbida 180kilomeetrine rattadistants ja lõpuks joosta 42,2 kilomeetrit. 

Samal teemal

Indviduaalarvestuses lähevad starti spordikommentaator Kalev Kruus ja teleajakirjanik Hannes Hermaküla. Ühise meeskonnana võtavad veel raske katsumuse ette ooperilaulja Triin Ella (ujumine) ning näitlejad Raivo E.Tamm (rattasõit) ja Tiit Palu (jooks).

Eelmise aasta Ironmanil vapra esitusega eestlaste südamed võitnud Raivo E. Tamm rääkis Õhtulehele, et kui välja arvata jooksurajale minev Tiit Palu, siis ülejäänud meeskonnal sellel aastal otsest ajalist eesmärki seatud pole, sest võistluse käiku võivad tugevalt mõjutada ilmastikuolud. Raivo kinnitab: "Tunnen tiimi ees suurt vastutust, sest rattasõit moodustab kogu distantsist ajaliselt suurima osa."

Raivo tõdes rõõmuga, et viimase paari aasta jooksul on tunduvalt kasvanud eesti rahva huvi triatloni vastu ja võistluste registreerimiskohad saavad üha kiiremini täis. Eriti võimas oli tema arvates selle aasta Otepää Ironman, kus oli raja äärde võistlejaid ergutama tulnud meeletu rahvamass. 

Raivole ja kõikidele teistele täispikal Ironmanil osalejatele saab kaasa elama tulla juba 3. augustil.

 

Samal teemal

15.11.2019
Raivo E. Tamm ujus Hawaiil delfiinidega: jäin nende keskele nagu kilu karbis
23.08.2019
Raivo E. Tamm võtab osa ränkraskest Hawaii Ironmanist
05.08.2019
Hannes Hermaküla: „Ma loodan kõigest jõust, et kohtun kunagi veel oma ema, isa, vanavanaema, vennaga.“
03.08.2019
GALERII | Tallinna Ironmani tiitel läks ülekaalukalt Norra, Hermaküla edestas Kruusi rohkem kui tunniga