Korvpall

Korvpallitalent naaseb tugevast välisakadeemiast Eesti meistriliigasse 

Henry Lääne, Jarmo Jagomägi, 1. august 2019 21:40
KOONDISLANE: Mark-Andreas Jaakson on esindanud erinevate vanuseklasside Eesti rahvusesindusi. Tänavu tõi ta U20 EMi B-divisjoni turniiril keskmiselt 7,3 punkti ja võttis 2,8 lauapalli. Arvud võinuksid olla suuremad, kuid Jaakson pidi pikkade puudumisel ohtralt mängima suure äärena, mis oli talle esmakordne kogemus.Foto: Tiina Kõrtsini

„See oli kõige õigem käik, mida teha sain,“ tunneb 19aastane Mark-Andreas Jaakson rõõmu, et tunamullu detsembris kodumaa tolmu jalge alt pühkimine õnnestus. Noorkorvpallur liitus Get Better Academy'ga (GBA), kus ta arenes enda hinnangul mühinal.

Kui paljud Eesti andekad mängijad siirduvad USAsse või Itaaliasse, siis GBA koduks on Praha. Tšehhi ei kõla küll maailma seksikaima korvpallipaigana, kuid ilmselgelt tehakse kesvamärjukesemaal head tööd – meestekoondis on osalenud viimasel kolmel EMil, tänavu jõuti esimest korda iseseisva riigina MMile.

Jaakson nõustub, et Tšehhi korvpalli tase on igati korralik. „Nad on tõusuteel ja näiteks paar minuvanust noort on juba rahvusesinduses,“ viitab 200 cm pikkune enamasti viskava tagamängija või väikese ääre kohal tegutsev eestlane Vit Krejcile ja veidi vanematele Simon Purslile, Viktor Pulpanile ja Ondrej Sehnalile. Kvartett teenis MM-valiksarjas peatreener Ronen Ginzburgi käe all minuteid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.07.2019
VIIES VEERANDAEG | Korvpallitalent naaseb tugevast akadeemiast Eesti meistriliigasse
29.08.2018
Eesti noortekoondislane liigub suvepealinnast Tšehhi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee