Korvpallinoored kaevasid endale EMi veerandfinaali avaveerandil sügava augu, millest ei õnnestunudki välja ronida (1)

Ohtuleht.ee, 2. august 2019, 20:08
Eesti U18 koondise veduriks on Kerr Kriisa.Foto: SANDER ILVEST
Eesti U18 korvpallikoondis kaotas EMi B-divisjoni turniiri veerandfinaalis Põhja-Makedooniale tulemusega 57:92 (32:58).

Kohtumine läks käest ära kohe avaveerandil. Karl Andres Matute Perner viis küll Eesti 2:0 juhtima, kuid makedoonlased vastasid 12:0 spurdiga. Seejärel viskasid eestlased ühe korvi (4:12), millele järgnes vastaste 14:0 seeria. Avaveerandi lõpus säras tablool Põhja-Makedoonia 30:6 edu ja mäng oligi tehtud.

Teine periood oli tasavägine (28:26 vastastele), kolmas kuulus makedoonlastele mõõduka ülekaaluga (19:8) ning neljanda ja tähtsusetu veerandi võitsid eestlased 18:16.

Kõik 12 eestlast said käe valgeks, kuid keegi ei küündinud kahekohalise punktisummani. Resultatiivseim oli Hugo Toom 8 punktiga.

Meeskondlik statistika (kliki pildil):

Enne mängu:

Indrek Visnapuu juhendatavad maarjamaalased kogusid alagrupiturniiril neli võitu ja ühe kaotuse. Sealjuures tuli viimases voorus edasipääsemiseks alistada eelnevalt kõik kohtumised võitnud Poola.

Põhja-Makedoonia läbis alagrupiturniiri puhaste paberitega. Selg tehti prügiseks Iirimaal, Ukrainal, Gruusial, Slovakkial ja Taanil. Nende mänguvankrit veab 200 cm pikkune Andrej Jakimovski.