Eesti U18 koondise veduriks on Kerr Kriisa.Foto: SANDER ILVEST
2. august 2019, 20:08

Korvpallinoored kaevasid endale EMi veerandfinaali avaveerandil sügava augu, millest ei õnnestunudki välja ronida (1)

Eesti U18 korvpallikoondis kaotas EMi B-divisjoni turniiri veerandfinaalis Põhja-Makedooniale tulemusega 57:92 (32:58).

Kohtumine läks käest ära kohe avaveerandil. Karl Andres Matute Perner viis küll Eesti 2:0 juhtima, kuid makedoonlased vastasid 12:0 spurdiga. Seejärel viskasid eestlased ühe korvi (4:12), millele järgnes vastaste 14:0 seeria. Avaveerandi lõpus säras tablool Põhja-Makedoonia 30:6 edu ja mäng oligi tehtud.

Teine periood oli tasavägine (28:26 vastastele), kolmas kuulus makedoonlastele mõõduka ülekaaluga (19:8) ning neljanda ja tähtsusetu veerandi võitsid eestlased 18:16.

Kõik 12 eestlast said käe valgeks, kuid keegi ei küündinud kahekohalise punktisummani. Resultatiivseim oli Hugo Toom 8 punktiga.

Meeskondlik statistika (kliki pildil):

Enne mängu:

Indrek Visnapuu juhendatavad maarjamaalased kogusid alagrupiturniiril neli võitu ja ühe kaotuse. Sealjuures tuli viimases voorus edasipääsemiseks alistada eelnevalt kõik kohtumised võitnud Poola.

Põhja-Makedoonia läbis alagrupiturniiri puhaste paberitega. Selg tehti prügiseks Iirimaal, Ukrainal, Gruusial, Slovakkial ja Taanil. Nende mänguvankrit veab 200 cm pikkune Andrej Jakimovski.

Ääremängija on seni olnud turniiri üks paremaid, kui mitte parim, pallur. Itaalias Veneetsia Reyeris mängiv Jakimovski on keskmiselt toonud hea visketabavuse juures 21,8 punkti (turniiri parim näit) ja kogunud 10 lauapalli (paremuselt teine).