Jalgpall

VAHVA! Kalju laenas 18aastase talendi Šveitsi ajaloo edukaimasse klubisse 

Ohtuleht.ee, 3. august 2019, 14:55
Mullu krooniti Alex Matthias Tamm vabariigi meistriks. Foto: Martin Ahven
Nõmme Kalju jalgpallimeeskonna 18aastane ründaja Alex Matthias Tamm liitus laenulepingu alusel algaval hooajal Šveitsi esiliigas mängiva Zürichi Grasshopperiga. Laenuleping vormistati üheks aastaks, mille järel võib Šveitsi klubi Tamme mängijaõigused Nõmme Kaljult välja osta.

„Olen väga õnnelik, et mul avanes selline võimalus liituda suure ja ajaloolise Šveitsi klubi süsteemiga. Noormängijatele on siin loodud suurepärased tingimused. On näha, et klubi panustab suurelt oma noortesse ja nende tulevikku, mis loob väga hea keskkonna arenemiseks. Oma veedetud ajaga Nõmme Kalju esindusmeeskonnas jään kindlasti väga rahule. Väravate arvu poolest võibolla ei olnud need poolteist aastat just kõige paremad, aga isiklikult tunnen, et Sergei Frantsevi, Roman Kožuhhovski ja Sergei Terehhovi käe all tegin väga suure sammu mängijana edasi. Siinkohal tahaks ma neid tänada võimaluste eest, mis nad mulle andsid,” rääkis Tamm nõmmekate pressiteenistuse vahendusel.

Samal teemal

„Hetkel on peamiseks eesmärgiks võimalikult kiiresti ja hästi vigastusest taastuda, et saaksin oma uut meeskonda võitudeni aidata,” lisas Tamm.

Nõmme Kaljus üles kasvanud noor ründaja on edukalt esinenud nii Eesti noortekoondistes, meistriliigas kui ka Europa liigas, kus Tamme värava abil alistati eelmisel hooajal Kadrioru staadionil 1:0 Islandi klubi Stjarnan. Tamm tuli 2018. aastal Kalju koosseisus Eesti meistriks ja superkarika võitjaks.

Rahulolu ülemineku osas jagas ka Nõmme Kalju president Kuno Tehva: „Alex liitus Kaljuga, kui ta oli kõigest viie aastane, tema suhtumine, iseloom ja töötahe on aastate jooksul kõigile muljet avaldanud. Minust on saanud Alexi suur fänn ja olen palju panustanud sellesse, et tema karjäär saaks välismaal jätkuda. Alexi liitumine Grasshopperiga pani KTMi (klubis treenitud mängijate reegel - toim) reegli tõttu Nõmme Kalju keerulisse olukorda, aga see kõik on tühine selle kõrval millised karjäärivõimalused Alexil on tänaseks avanenud.”

Zürichi Grasshopper Šveitsi ajaloo edukaim klubi, neil on kirjas 27 meistritiitlit ja 19 karikavõitu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee