Kergejõustik

Suusastaar Johaug krooniti kergejõustikualal Norra tšempioniks (5)

Toimetas Mart Treial, 4. august 2019, 20:05
Therese Johaug.Foto: Instagram / @johaugtherese
Norra suusastaar Therese Johaug (31) jooksis täna riigi meistrivõistlustel 10 000 meetri distantsil kõigi aegade viienda aja 32.20,87 ning tuli ülekaalukalt Norra tšempioniks.

Erilise üllatuse valmistas Johaugile tema avaringi kiirus – plaani kohaselt pidi ta esimesed 400 meetrit läbima 77 sekundiga, kuid reaalsuses kulus tal vaid 68.

Sarnaselt suusarajale võitis Johaug kergejõustikustaadionilgi konkurente pika puuga. Teise koha saanud Maria Sagnes Wagan pidas suusataja tempos vastu vaid mõne ringi ning kaotas talle finišis 2.26,48. Pronksinaine Runa Skrove Falch jäi Johaugile alla 3.05,38-ga.

Norra naiste 10 000 meetri jooksu rekord on 30.13,74 ja kuulub Ingrid Kristiansenile. Kusjuures Eesti tippmark on Johaugi võiduajast kehvem – Sirje Eichelmann läbis tolle distantsi 1988. aastal Kiievis ajaga 32.47,86.