Manchester City mängijad tähistamas superkarika võitu.Foto: AP/Scanpix
4. august 2019, 20:40

VIDEO | Man City napsas Liverpoolilt hooaja esimese trofee penaltite abiga

Inglismaa jalgpallihooaja esimese tiitli võitis Manchester City, kes alistas superkarikafinaalis penaltiseeria abil Liverpooli. Normaal- ja lisaaeg lõppesid 1:1, penaltid võitis City 5:4.

Ainsana eksis 11 meetri punktilt Liverpooli hollandlasest poolkaitsja Georginio Wijnaldum, kelle löögis tõrjus Claudio Bravo.

City asus Londonis Wembley staadionil toimunud kohtumist 12. minutil Raheem Sterlingu väravast juhtima. Minut hiljem tuli Pep Guardiolale halb uudis: Leroy Sane ei saa vigastuse tõttu mängu jätkata.

Liverpool jahtis usinalt viigiväravat, kuid jõudis sihile alles 77. minutil, kui Virgil van Dijki söödu koksas peaga võrku tema keskkaitsepartner Joel Matip. Kusjuures kohtumise teisel üleminutil oli Mohamed Salah ülilähedal võiduväravale, kuid City paremkaitsja Kyle Walker tõi palli väravajoonelt ära.

Kohtumise tipphetked + penaltiseeria (alates 4:30):