Jalgpall

OHOO! Ka Nõmme Kalju suurim väravakütt liitus välismaa meeskonnaga! 

Toimetas Gerd Eston Sepp, 7. august 2019 13:59
Liliu oma uues koduklubis.Foto: Facebook/Nõmme Kalju FC
Eelmise hooaja Premium liiga suurim väravakütt Liliu on liitunud Rootsi esiliiga meeskonna IF Brommapojkarnaga, kes brasiillase mängijaõigused omandas. Poolte kokkuleppel tehingu üksikasju ei avalikustata, kirjutab Nõmme Kalju.

Brommapojkarna näol on tegemist Euroopa suurima jalgpalliklubiga, kus pallib üle 3000 mängija. Klubi asutati 1942 aastal ning on oma ajaloos mänginud peamiselt Rootsi kõrg- ja esiliigat. Eelmisel hooajal saavutati Rootsi kõrgliigas - Allsvenskanis 14. koht ja langeti seejärel esiliigassse. Käimasoleval hooajal paikneb Brommapojkarna esiliigas viimasel, 16. kohal, saldoks 18 mängust kolm võitu, viis viiki ja kümme kaotust.

Samal teemal

Liliu liitus Nõmme Kaljuga 2017. aasta suvel ning pidas Kalju särgis 82 mängu, lõi 61 väravat ja andis 31 väravasöötu. Mälestusväärseks jääb kindasti eelmisel hooajal võidetud Premium Liiga parima väravaküti tiitel, mille saavutamiseks skooris ründaja 31 korral. Ka tänavu oli Ellinton Antonio Costa Morais Kalju edukaim väravalööja, saades kõrgliigas kirja üheksa tabamust.

"Soovime Liliule edu uues klubis ning täname teda Kaljus veedetud aja, väravate ja tiitlite eest. Järjest rohkem on Kalju mängijate vastu hakatud välisklubidest huvi tundma ja meil on hea meel, et koostöö selles osas areneb," kommenteeris üleminekut klubi president Kuno Tehva.

"Olime Liliu müügitehingule lähedal ka jaanuaris kuid erinevatel põhjustel jäi üleminek tookord katki," lisas Tehva.

Liliu on lootusrikas, et suudab suurepärast hoogu ka Rootsis jätkata. "Tahan meeskonda igal võimalikul viisil aidata. Olen korralikus vormis ja mul on väravate peale hea nina. Proovin skoorida igatmoodi. Vasaku või parema jalaga, peaga," sõnas 29aastane brasiillane oma uuele koduklubile.

Ka Brommapojkarna peatreener Roberth Björknesjö on uue mängijaga rahul. "Meil oli vaja veel ühte puhast ründajat. Skooritegijat, kes oma väravatega mängu meie poole kallutab. Liliu näol on meil füüsiline, tugev ründaja, kes meie vastastele kõvasti peavalu tekitab," ütles 46aastane rootslane.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee