Zakaria Beglarishvili oma uue koduklubi SJK Seinäjoki särgis.Foto: Facebook/FC Flora
Toimetas Gerd Eston Sepp 8. august 2019 10:28
Premium liiga mullune parim mängija Zakaria Beglarišvili sõlmis lepingu Soome kõrgliigaklubi SJK Seinäjokiga. Temast saab Soomes Mihkel Aksalu ja Trevor Elhi klubikaaslane, kirjutab FC Flora oma kodulehel.

Beglarišvili liitus aasta algul Ungari kõrgliigaklubiga Honved FC, kust aga vigastuse tõttu pooleaastase laenulepingu lõppemise järel Flora treeningutele naasis. Eile läbis eestlaste südamed võitnud pallivõlur Seinäjokis edukalt meditsiinilise testi ning sõlmis klubiga hooaja lõpuni kestva lepingu, võimalusega seda aasta võrra veel pikendada.

„Usun, et ootasime kõik edukamat perioodi Ungaris aga kahjuks segas seda varakult saadud vigastus. Ma soovin FC Flora klubi poolt Zakale resultatiivset perioodi Soomes. Eeldatavasti õnnestub ka palju eesti keele praktikat saada. კეთილ მგზავრობას გისურვებთ, Zaka!“ vihjas FC Flora president Pelle Pohlak klubis ees ootavatele eestlastele.

29-aastane poolkaitsja, kes pole sel hooajal veel üheski ametlikus mängus kaasa teinud, ootab uue meeskonnaga liitumist väga. „Mul on väga hea meel, et olen siia jõudnud. Tahan kõigile tõestada, milleks olen suuteline ja anda oma panus klubi edusse. Annan endast maksimumi nii treeningutel kui mängudes ja ootan väga, et saaksin meeskonnaga liituda!“ ütles ta.

„Rääkisin enne liitumist oma sõprade Gert Kamsi ja Mihkel Aksaluga, seega tean nii uue klubi kui liiga kohta juba ühtteist. Lisaks käisime FC Floraga 2012. aastal Seinäjokis KOMIA turniiril, kus mängisime ka SJK vastu. Soome kõrgliiga on väga tasavägine, kõik võivad kõiki võita. Peame olema igaks mänguks maksimaalselt valmis, kui tahame võita. Rääkisin ka peatreener Alexei Eremenkoga ja tean, mida minult oodatakse ning millist jalgpalli meeskond mängib. Ootan seda väljakutset põnevusega!“ lisas Beglarišvili.

„Tahan tänada FC Florat kogu südamest – teie olete mu pere!  Olin Floraga liitudes alles 18-aastane ning kümne aastaga oleme koos läbi elanud väga palju. Olen saanud endale sõbrad kogu eluks ja tahan neid kõiki selle eest tänada. Tahan tänada ka klubi presidenti, taustajõude, kogu meeskonda ja fänne. Flora on ja jääb minu pereks! Ma olen õnnelik, sest tean, et ka siin ollakse kui üks suur pere ning mängijate eest hoolitsetakse väga hästi,“ lausus ta lõpetuseks.

2010. aastal Gruusia klubist Tbilisi Lokomotiv Floraga liitunud 29-aastane Beglarišvili on tulnud selle aja jooksul 4-kordseks Eesti meistriks, pidanud Flora särgis kokku 287 kohtumist ning löönud neis 117 väravat ja andnud 103 väravasöötu.

2015. aasta Soome meister ja aasta hiljem ka karika võitnud Seinäjoki asub hetkel Veikkausliigas kuuendal kohal, jäädes ühe mängu vähem pidanuna liidritest maha vaid seitsme punktiga. Oma järgmise mängu peab SJK juba laupäeval, kui võõrsil minnakse vastamisi FC Honkaga.

34aastane puurivaht Mihkel Aksalu on Seinäjokis mänginud juba kuus aastat. 2015. aastal õnnestus võita ka Soome kõrgliiga. Aasta hiljem tõsteti pea kohale Soome karikas. 214 mängu jooksul on tema selja taha löödud 199 palli. 88 mängus on jäänud aga värav puutumata.

26aastane äärekaitsja Trevor Elhi liitus SJKga käesoleva aasta aprillis.