Anett Kontaveit jätkab Toronto tenniseturniiri.Foto: USA Today/Scanpix
8. august 2019, 19:28

KAHJU! Kontaveit kaotas Tšehhi tennisetähele ja langes konkurentsist (9)

Torontos toimuva tenniseturniiri kolmandas ringis kaotas Anett Kontaveit (WTA 19.) 3:6, 5:7 maailma kolmandale numbrile Karolina Pliškovale.

Avasett algas tasavägiselt ning kõik püsis tasakaalus kuni 3:3 viigini. Seejärel võitis Pliškova oma servigeimi nulliga ja haaras initsiatiivi. Peagi murdis ta eestlanna pallingu ja tegi seisuks juba 5:3. Kuigi avaseti viimases geimis oli Kontaveidil kasutada kaks murdepalli, noppis 6:3 võidu Pliškova.

Teine sett algas Kontaveidi jaoks taas keeruliselt: kohe alustuseks kaotas eestlanna oma pallinguservi. Peagi oli tšehhitar juba 2:0 ees ehk võitis viienda järjestikuse geimi. Seejärel võitis Kontaveit oma pallingu ja kutsus teist korda väljakule treeneri Nigel Searsi. Kui avageimis püüdis juhendaja eestlannat veidi rahustada, siis nüüd oli peamiseks sõnumiks, et rohkem tuleb võidelda!

Hetk hiljem murdiski Kontaveit vastase servi ja viigistas seisu 2:2-le. Pärast seda jätkus tasavägine matš kuni seisuni 5:5. Seejärel õnnestus Pliškoval võita kaks geimi järjest ja veerandfinaali sammuda.

Õhtul tuleb Kontaveit koos Timea Babosiga (WTA 131.) väljakule ka paarismängus, kus nende vastaseks on Darija Jurak ja Maria Jose Martinez Sanchez. Esialgse kava kohaselt peaks see matš algama kell 20.45.

19:29

5:7 Kahju... Seekord jääb kahes setis peale Pliškova, kes pääseb Torontos neljandasse ringi

19:24

5:6 Väga valus. Pärast head seeriat kaotab Kontaveit oma servigeimi. Pliškova asub servima kohtumise võidu nimel

19:09

4:3 Kontaveit loovutab oma servil vaid ühe punkti!

19:00

Nigel Sears käis vahepeal väljakul Kontaveiti veidi hurjutamas. Peamine sõnul oli lihtne ja loogiline: treener tahab näha rohkem võitlust!

18:46

3:6 Pliškova võidab avaseti pigem kindlalt, kuid Kontaveidil on omad võimalused ikkagi tekkinud

18:43

3:5 Kontaveit oli 30:0 juhtimas, kuid Pliškova tuli järgi ja murdis lõpuks Aneti pallingu

18:37

3:4 Pliškova ei loovuta oma pallingul punktigi ja läheb taas juhtima

18:35

3:3 Kontaveit lõpetab oma servigeimi ässaga

18:32

Treener Nigel Sears andis Kontaveidile teada, et mängu tasub nautida ja tegelikult on tal juba praegu maailma kolmanda numbri vastu omad võimalused tekkinud. Lisaks ütles Sears, et servil peaks Anett mitmekülgsem olema.