Magnus Kirt.Foto: Erki Pärnaku
Kergejõustik
11. august 2019, 20:49

VÄGEV! Eesti kergejõustikukoondis sai võistkondlikul EMil esikoha! (9)

Eesti kergejõustikukoondis sai eile ja täna Horvaatias toimunud Euroopa teise liiga võistkondlikel meistrivõistlustel esikoha ning tõusis järgmiseks aastaks esiliigasse.

Tulemused (kliki pildile):

Teisel päeval tõid Eestile alavõidu kaugushüppaja Ksenija Balta ja 3000 m takistusjooksja Kaur Kivistik, kelle tulemused olid vastavalt 6.52 ja 8.40,78.

Esimesel päeval tõi Eestile alavõidu odaviskaja Magnus Kirt, kelle tulemus oli 81.47. Avapäeval sündis ka üks Eesti rekord: Ksenija Balta, Karoli Käärt, Kreete Verlin ja Õilme Võro jooksid 4 x 100 meetrit ajaga 44,71, mis andis teise koha.

Teine võistluspäev:

Meeste vasaraheites sai Adam Kelly kirja 65.27, mis andis talle kolmanda koha. Võitis Küprose esindaja Alexandros Poursanidis oma hooaja tippmargiga 71.06.

Meeste teivashüppes ületas Robin Nool 5.20 ja lõpetas etteaste kolmanda kohaga. Võitis Eesti publikule hästi tuttav lätlane Mareks Arents, kes alistas 5.50.

Naiste 100 m tõkkejooksus tuli Kreete Verlin 14,20ga kuuendaks, võitis austerlanna Beate Schrott ajaga 13,36.

Meeste 110 m tõkkejooksu läbis Keiso Pedriks ajaga 14,42 ja ta sai neljanda koha. Alavõit kuulus 13,73ga Küprose sportlasele Milan Trjakovicile.

Meeste kettaheites tuli Martin Kupper 63.51ga teiseks. Võitis austerlane Lukas Weisshaidinger, kelle tulemus oli 63.99.

Meeste 800 m jooksus sai Rasmus Kisel 10. koha. Tema aeg oli 1.54,17. Alavõidu teenis 1.48,59ga taanlane Andreas Bube.

Naiste kuulitõukes piirdus Kätlin Piirimäe 14.56ga, mis andis viienda koha. Võitis bulgaarlanna Radoslava Mavrodieva - 17.34.

Naiste 1500 m jooksus tuli Kelly Nevolihhin kaheksandaks, läbides distantsi 4.25,83ga. Võidurõõmu koges taanlanna Anna Emilie Möller, kelle aeg oli 4.18,59.

Meeste kolmikhüppes tuli Jaak Joonas Uudmäe isikliku rekordiga 15.92 kuuendaks. Esikoha teenis grusiin Lasha Gulelauri 16.42ga.

Meeste 3000 m takistusjooksus triumfeeris Kaur Kivistik ajaga 8.40,78. Naiste 200 m jooksus sai Kreete Verlin isikliku rekordiga 24,31 kuuenda koha, võitis bulgaarlanna Ivet Lalova-Collio 22,99ga.

Meeste 200 m jooksus oli Ken Mark Minkovski 21,36ga kuues. Esikoha napsas austerlane Markus Fuchs 21,00ga.

Meeste 3000 m jooksus tuli Olavi Allase isikliku rekordiga 8.20,07 seitsmendaks. Kodupubliku rõõmuks võitis horvaat Dino Bošnjak oma hooaja tippmargiga 8.01,29.

Naiste kõrgushüppes ületas Grete Udras 1.77 ja jagas Austria esindaja Jekaterina Krasovskiga kolmandat ja neljandat kohta. Võitis bulgaarlanna Mirela Demireva, kes ületas 1.94.

Naiste odaviskes oli Gedly Tugi 49.07ga kuues, kodupubliku rõõmuks võitis 57.97ga Sara Kolak.

Naiste kaugushüppe võitis Ksenija Balta 6.52ga. Eesti 4 x 400 m naiskond oli 3.40,18ga teine.

Esimene võistluspäev:

Naiste vasaraheites sai Eesti rekordiomanik Anna Maria Orel kirja 63.56, mis andis neljanda koha. Võidurõõmu koges 66.82 heitnud lätlanna Laura Igaune.

Naiste 400 m tõkkejooksus läbis Liis Roose distantsi ajaga 59,86 ja tõi koondisele viienda koha punktid. Võitis taanlanna Sara Slott Petersen, kelle tulemus oli 55,76.

Meeste 400 m tõkkejooksus tegi korraliku etteaste Jaak-Heinrich Jagor, kes tuli oma hooaja tippmargiga 49,92 teiseks. Võitis Läti esindaja Maksim Sincukov 49,83ga.

Naiste teivashüppes ületas Marleen Mülla kõrguse 3.85 ja tõi koondisele viienda koha punktid. Esikoha teenis Sloveenia sportlane Tina Šutej, kes alistas 4.70.

Naiste 100 m jooksus piirdus Karoli Käärt ajaga 12,44, mis andis talle 11. koha. 11,51ga võitis bulgaarlanna Ivet Lalova-Collio. Kelly Nevolihhin sai 800m jooksus 2.08,79ga seitsmenda koha.

Koondise liider Magnus Kirt tõi odaviskes Eestile võidupunktid. Maailma edetabeli liider sai kirja 81.47.

Meeste kuulitõukes tuli Kristo Galeta 19.57ga kolmandaks. Võitis Luksemburgi sportlane Bob Bertemes, kelle tulemus oli 21.62.

Meeste 100 m jooksus läbis Henri Sai distantsi ajaga 10,95, mis andis talle 8. koha. Võitis austerlane Markus Fuchs 10,64ga.

Naiste kolmikhüppes tuli Merilyn Uudmäe 13.56ga kolmandaks. Esikoha saanud bulgaarlanna Gabriela Petrova hüppas 14.14.

Meeste 1500 m jooksus sai Kaur Kivistik kolmanda koha, läbides distantsi ajaga 3.55,35. Naiste 3000 m jooksus tuli Liina Tšernov samuti kolmandaks - tema aeg oli 9.22,17.

Meeste 400 m jooksus püstitas Rivar Tipp isikliku rekordi 47,61 ja lõpetas seitsmendana. Naiste samal alal oli Helin Meier oma hooaja tippmargiga 55,52 samuti seitsmes.

Naiste 3000 m takistusjooksu lõpetas Johanna Ardel seitsmendana, tema aeg oli 11.21,70. Meeste 5000 m jooksus tuli Tiidrek Nurme teiseks, läbides distantsi 14.28,53ga.

Meeste kõrgushüppes püstitas Karl Lumi oma hooaja tippmargi 2.21, mis andis talle teise koha. Meeste kaugushüppes sai Hans-Christian Hausenberg kirja 7.50 ja lõpetas etteaste kolmanda kohaga.

Naiste kettaheites tuli Kätlin Tõllasson 55.73ga teiseks. Eesti meeste 4 x 100 m võistkond (Hausenberg, Karl Erik Nazarov, Ken-Mark Minkovski ja Henri Sai) tuli samuti teiseks, nende aeg oli 40,05.

Kõige kõvema ehk superliiga võitis Poola, kellele järgnesid Saksamaa ja Prantsusmaa.

Superliiga tulemused (kliki pildile):

Enne võistlust:

Koondise liidrid on odaviskaja Magnus Kirt, kes juhib maailma edetabelit tulemusega 90.61, kaugushüppaja Ksenija Balta, kettaheitja Martin Kupper ja kuulitõukaja Kristo Galeta.

"Sõidame Horvaatiasse, et saavutada maksimaalselt hea tulemus, esikoha saavutamine ei ole kerge ülesanne. Kui vaadata Euroopa edetabelit, siis on konkurents väga korralik, aga eks ka meil on koondises tipud, seega kõik on võimalik. Edu saavutamiseks on vajalik, et kõik teeksid oma tulemuse ära," rääkis Eesti koondise juht Kristel Berendsen enne võistlust.

Eesti koondise konkurendid on Bulgaaria, Taani, Sloveenia, Austria, Läti, Horvaatia, Küpros, Gruusia, Iisrael, Luksemburg ja Malta.