Spordivaria

Maadlustreener Tartumaal hukkunud talendist: ta oli eriline poiss ja väga andekas sportlane (5)

Toimetas Kaarel Täll, 13. august 2019 14:00
Said Tasukhanov.Foto: Helsingin Paini-Miehet r.y. / Facebook
Eelmise nädala teisipäeval sai häirekeskus teate Tartumaalt, kus Vorbuse külas põrkasid kokku liinibuss ja sõiduauto Chrysler. Laupäeval andis politsei teada, et õnnetusse sattunud noormees suri haiglas.

„Vaatamata arstide pingutustele õnnetuses kannatada saanud noormehe elu päästa, olid tema vigastused kahjuks niivõrd rasked, et ta suri laupäeva õhtul haiglas,“ teavitab politsei ja avaldab hukkunu lähedastele kaastunnet.

Soome meedia andmetel kaotas elu 18aastane Tšetšeeniast pärit maadleja Said Tasukhanov, kes on viis korda noorteklassides Soome meistriks kroonitud. Täiskasvanute seas oli ta võitnud ühe pronksi. Tasukhanov veetis perega suve sünnimaal Tšetšeenias ja parajasti oldi teel tagasi meie põhjanaabrite juurde.

Samal teemal

„Ta oli eriline poiss, kes seltsis väga palju noorte maadlejatega. Said tuli tihti tund aega enne oma treeningu algust saali, et väikestele lastele kaasa elada ja neid juhendada,“ meenutas Tasukhanov treener Hannu Rantala ajalehele Iltalehti. Ta tõi välja, et 18aastase talendi surm mõjutab kõiki maadlusklubi lapsi ja nende vanemaid. „Tema suur eesmärk oli Soomet esindada Euroopa meistrivõistlustel ja 2024. aasta suveolümpial. Ta oli väga andekas sportlane.“

Liiklusõnnetusest on teada, et esialgsetel andmetel keeras Chrysleri juht ristmikul vasakpööret tehes ette Tallinnast Tartu suunas liikunud reisibussile. Kokkupõrke tagajärjel said viga sõiduautos kaasa reisinud inimesed, neist üks oli alaealine laps.

Liinibussis oli õnnetuse hetkel 23 inimest, kes kõik olid turvarihmadega kinnitatud ning viga ei saanud.

Politsei selgitas sündmuskohal, et mõlema masina juhid olid kained ja omavad juhtimisõigust. Õnnetuse täpsemad asjaolud on selgitamisel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee