Liverpooli mängijate võidurõõm.Foto: MURAD SEZER
15. august 2019, 08:46

Dramaatiline superkarikamäng: Liverpool alistas penaltiseerias Chelsea (2)

Tänavu selgitati jalgpalli Superkarika võitja Istanbulis ning hinnalise auhinna sai enda valdusse Liverpool. Meenutame, et mullu nägi seda jalgpallietendust Tallinnas Eesti publik.

Superkarika omaniku selgitasid Meistrite liiga võitja Liverpool ja Euroopa liiga võitja Londoni Chelsea. Mängu normaalaeg lõppes 1:1 ja pärast lisaaega särasid tablool endiselt viiginumbrid - 2:2. Penaltiseeriast väljus võitjana Liverpool, kes triumfeeris tulemusega 5:4.

Chelsea asus 36. minutil mängu juhtima Olivier Giroud' väravast. Liverpooli viigivärava lõi 48. minuti Sadio Mane.

Liverpool pääses 95. minutil juhtima, Mane lõi oma teiste värava. Ent kolm minutit hiljem tõmbas Liverpooli väravavaht karistusalas pikali Tammy Abrahami. Pärast VARi vaatamist anti penalti, mille realiseeris Jorginho.

Otsustavas penaltiseerias eksis ainsana Chelsea mängija Abraham.

Liverpool triumfeeris Superkarikaga juba neljandat korda. Varem on klubi finaalist võitjana väljunud 1977., 2001. ja 2005. aastal.