Doping

Järjekordsed Venemaa medalimasinad said dopingu tõttu võistluskeelu (2)

Toimetas Karl Juhkami, 17. august 2019 15:27
Dmitri Lapikov.Foto: TASS/Scanpix
Venemaa ja doping, kes neid suudaks lahuta. Vähemalt niimoodi tundub viimaste aastate uudiste valguses, mis pärast McLareni raportit on ilmunud. 

Selle nädala alguses teavitas Rahvusvaheline Tõsteliit (IWF), et on raportist tulenevalt ajutiselt peatanud viie tõstja võistluslitsentsi. Mõned päevad hiljem laienes sama keeld veel seitsmele Venemaa atleedile. 

Täiendatud nimekirjast võib leida ka Dmitri Lapikovi ja Nadežda Evstjuhhina, kes mõlemad said 11 aastat tagasi Pekingi olümpial kaela medalid, mis hiljem keelatud ainete kasutamise tõttu neilt ära võeti. 

Lapikov on positiivse dopinguproovi tõttu ilma jäänud ka 2011. aasta Euroopa meistritiitlist. Ülejäänud kolme (kaks MM- ning üks EM-autasu) IWF veel puutunud pole. Kolmekordsel maailmameistril Evstjuhhinal on auhinnakapis alles üheksa autasu.

Lisaks neile said ajutise võistluskeelu Adam Maligov, Maksim Šeiko, Julia Konovalova, Magomed Abujev ja Tšingis Moguškov, kel kõigil samuti ette näidata tiitlivõistluste medaleid. 

IWF on alles teine rahvusvaheline alaliit, kes oma sportlasi McLareni raporti põhjal karistab. Teerajajaks oli Rahvusvaheline Laskesuusaliit (IBU). 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee