Sander Laht (paremal) teenis küll penalti, aga väljakult lahkuti taas noruspäi.Foto: Kati Sokko
17. august 2019, 20:55

Kuressaare kurb kaotusteseeria sai jätku, Levadia alistas põnevusetenduses Paide (6)

Eesti jalgpalli kõrgliiga punane latern Maardu Linnameeskond suutis koduväljakul Kuressaare 2:1 üle mängida ning seitsmendat kohta hoidvatest saarlastest vaid kahe punkti kaugusele liikuda.

Püsimajäämise nimel võitlevate meeskondade lahing oli oodatult väga põnev, kuid pikema kõrre tõmbas sel korral Maardu. Skoor avati 31. minutil, mil Oliver Rassi söödu vahelt lõiganud Domantas Antanavicius.

56. minutil kerkis nurgalöögiolukorras kõige kõrgemale Ilja Zelentsov, kes peaga palli võrku suunas. 13 minutit hiljem tõi saarlased mängu tagasi Märten Pajunurm, kes Sander Lahe teenitud penalti realiseeris.

Enamaks viikingitel aga jaksu polnud ning viies järjestikune kaotus Premium liigas oli tõsiasi. Võidurõõmu maitsti viimati 24. mail, mil suudeti Kuressaares 1:0 alistada Viljandi Tulevik. Pärast seda kohtumist on teenitud kümne kaotuse kõrvale vaid kaks viigipunkti Narva Transi ja Tartu Tammeka vastu. Tipneri karikavõistlustel suudeti juuli lõpus siiski Kernu Kadakas 12:1 üle mängida.

Levadia pääses Paide küüsist

FCI Levadia asus kohtumist juhtima juba kaheksandal minutil, mil Rasmus Peetson väravavõrku sahistas. Esimesel poolajal rohkem väravaid ei löödud, ent teisel kolmveerandtunnil läks lahti õige mürgel.

60. minutil jäi Paidel õige vähe viigiväravast puudu, kui Edgar Turi löök posti valeltpoolt tabas, ent seitse minutit hiljem oli tablool siiski 1:1. Mikel Gurrutxaga lõi nurgalöögist peaga palli Sergei Lepmetsa selja taha.

Vaid kaks minutit viis vahetusest sekkunud Pavel Marini pommlöök Levadia taas juhtima. 75. mänguminutil suurendas Nikita Andrejev eduseisu kaheväravaliseks, ent järvamaalased ei andnud alla. Omakorda kuus minutit hiljem sai Gurrutxaga kirja ka oma teise värava - taas nurgalöögist.

Paide võitles edasi ning viigivärav ei jäänud üldse kaugele, kuid õnn soosis sel korral Levadiat. Viimastel sekunditel sai Gurrutxaga ka oma teise kollase kaardi ning pidi meeskonnakaaslastest pisut varem riietusruumi poole sammuma.